בורסת ת"א

פלייטק של טדי שגיא רוכשת את קבוצת ACM תמורת 150 מיליון דולר

הרכישה של הקבוצה, המתמחה באספקת שירותי ניהול סיכונים ומסחר ללקוחות מוסדיים, תסייע לפלייטק לספק פתרון ללקוחות ה-B2B שלה

דרור רייך 17:0523.08.17

פלייטק של טדי שגיא רוכשת את ACM Group הידועה גם בכינויה אלפא (Alpha), כך על פי דיווח של החברה לבורסה בלונדון. רכישת אלפא, המתמחה באספקת שירותי ניהול סיכונים ומסחר ללקוחות מוסדיים, תסייע לחברה לספק פתרון לניהול סיכונים ומסחר של לקוחות B2B. פלייטק דיווחה כי שהתמורה הכוללת של העסקה צפויה לעמוד על 150 מיליון דולר. הרכישה צפויה להיסגר ב-30 בספטמבר.

 

 

 

טדי שגיא בעל חברת פלייטק טדי שגיא בעל חברת פלייטק צילום: אוראל כהן

 

פלייטק, הנסחרת במדד הפוטסי 250 הבריטי, הוציאה בשנה שעברה 240 מיליון ליש"ט על רכישות. לפני כשנה לערך, פלייטק הגישה כמעט בו זמנית הצעה לרכוש את פלוס500 ואת אווא-טרייד כדי להרחיב את קבוצת הפורקס של שגיא – Markets.com. לפי שמועות בשוק דובר על כך שהצעת הרכישה של אווא-טרייד לא התקבלה מכיוון שהבנק המרכזי של אירלנד החליט לשים מקל בגלגליו של טדי שגיא.

 

ACM היא חברה צעירה שנוסדה ב-2016 ועוסקת בתחום ניהול הסיכונים ומסחר של לקוחות מוסדיים ומקצועיים (B2B). 

 

"עם רכישת ACM נוכל לתת פתרון יותר הוליסטי לברוקרים", אמר ל"כלכליסט" רון הופמן, מנכ"ל החטיבה הפיננסית בפלייטק. " לקוחות של ACM הם בעיקר B2B אך גם B2C אבל לא לקוחות ריטייל אלה ללקוחות בעלי יכולות כלכליות גדולות, כמו פמאלי אופיס שמבצעים עסקאות גדולות בשווים גבוהים באמצעות חוזי הפרשים (CFD) על מדדים מובילים או תעודות סל (ETF).

 

"יחד עם הרכישה של CFH clearing בסוף 2016 תמורת 120 מיליון דולר, המספקת נזילות לברוקרים בעבודתם מול בנקים גדולים, אנחנו יכולים להציע לברוקר כמעט את הכל – טכנולוגיה לפרונט אנד, גם בק אופיס, גם עמידה ברגולציה, מערכות CRM ומערכות נזילות ועכשיו גם שירותים של ניהול סיכונים – ונהפוך לפלייטק של עולם הפיננסים".

 

בתוך כך, עסקת המיזוג בין פלייטק לבין חברת המסחר המקוון פלוס500 בוטלה בהסכמה ברגע האחרון לאחר שפלייטק הבינה כי לא תקבל את אישור הרשויות לביצוע העסקה עד סוף השנה. אישור הרשויות היה אחד התנאים המתלים המעוגנים בהסכם המיזוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x