$
בורסת ת"א

שתי חברות נוספות מתעניינות בחטיבה לבריאות האישה של טבע

על פי דיווח בבלומברג, חברת צ'רץ ודווייט מניוג ג'רזי וקופר קומפניז מקליפורניה בוחנות רכישת חלק מהפעילות. מקורות מציינים שמכירת החטיבה, בשלמותה או בחלקים, צפויה להיסגר כבר בשבוע הבא

דרור רייך 15:5722.08.17

שתי מתעניינות חדשות בחטיבה לבריאות האישה של טבע, שנמצאת "על המדף" בחודשים האחרונים. סוכנות בלומברג מדווחת היום (ג') כי החטיבה משכה את תשומת ליבן של 2 חברות אמריקאיות השוקלות להגיש הצעת רכישה, לפחות על חלקים מהפורטפוליו - צ'רץ ודווייט (Church & Dwight) מניו ג'רזי וקופר קומפניז (The Cooper Companies) מקליפורניה.  

שווי פורטפוליו הנשים של טבע מוערך בכ -2 מיליארד דולר ועל פי מקורבים לנושא עסקת מכירה צפויה להיחתם כבר השבוע. חברת התרופות הישראלית עשויה למכור את היחידה כולה או לפצל אותה לחטיבה אמריקאית ולחטיבה האירופית לאחר שהמציעים גילו עניין בחלקים שונים של הפעילות. 2 החברות האמורות מתעניינות על פי הדיווח בעיקר בחטיבה האמריקאית, אך הן מתחרות בהצעות של חברות אירופאיות ואסיאתיות וכן בחברות הון סיכון פרטיות.

 

מכירת החטיבה נובעת בעיקר מהחוב הענק שרובץ על טבע בעקבות רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן, 35 מיליארד דולר, וניסיון החברה להימנע מהורדת דירוג האשראי שלה בשל חוב זה.

 

כחלק מהמאמץ לצמצם את החוב, בשבוע שעבר פורסם שקרנות ההשקעה סרברוס קפיטל מנג'נט (Cerberus Capital Management) ואדוונט אינטרנשיונל (Advent International) שוקלות להגיש הצעות לרכישת חטיבת האונקולוגיה והטיפול בכאב באירופה של טבע. שווי נכסים אלה מוערך בטווח שבין 700 מיליון דולר למיליארד דולר.

 

בעקבות הדוחות הגרועים ומחיקת הענק של טבע בסיכום הרבעון השני הורידה בתחילת החודש חברת הדירוג מודי'ס את הדירוג של טבע בדרגה אחת, לרמה של Baa3, באופק שלילי.

 

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x