$
בורסת ת"א

רכישה שישית לפרוטרום השנה: קנתה חברה שוויצרית ב-7 מיליון דולר

Muhlehof Gewurze עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות טעם בעולם הטעמים הלא מתוקים - SAVORY. מחזור המכירות שלה ב-12 החודשים האחרונים הסתכם בכ-4.3 מיליון דולר

ניר טל 09:3722.08.17

חברת הטעמים וחומרי הגלם פרוטרום מדווחת על רכישה שישית במספר מתחילת 2017. על פי הדיווח לבורסה, פרוטרום תשלם 7 מיליון דולר תמורת 100% ממניותיה של החברה השוויצרית Muhlehof Gewurze. את העסקה היא תממן באמצעות חוב בנקאי.

 

 

 

מנכ"ל ונשיא פרוטרום, אורי יהודאי, מסר כי Muhlehof היא חברה שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות טעם בעולם הטעמים הלא מתוקים (SAVORY). מדובר בתחום מרכזי במגזר הטעמים של החברה שאליו נכנסה לפני עשור. פתרונות אלה משמשים את תעשיית המזון בייצור של מזון מעובד ו"מזון נוחות" שהפך למבוקש במרוצת השנים, ובפרט בשוק האירופי.

 

בפרוטרום מציינים כי הפעילות סינרגטית לפעילותה של פרוטרום בתחום ה-SAVORY באירופה ובין הפתרונות שמייצרת החברה משווייץ תערובות תבלינים, מרינדות וחומרי גלם בתעשיית המזון.

 

ברוב המקרים, הרכישות של פרוטרום במערב אירופה מכוונות ליצרנית מקומיים ומנוסים במטרה להגדיל את נתח השוק של החברה מאחר ומדובר בשוק "רווי" יחסית שהצמיחה בו מתונה ביחס לשווקים המתעוררים.

 

 

מעבדה של פרוטרום (ארכיון) מעבדה של פרוטרום (ארכיון)

 

 

נכון להיום, Muhlehof מעסיקה 9 עובדים ומרבית פעילותה מרוכזת באתר ייצור בשווייץ שנכלל ברשימת הנכסים בעת רכישת החברה. על פי תוצאות חלקית שפרסמה פרוטרום, מחזור המכירות של המפעל השוויצרי ב-12 החודשים האחרונים (יוני 16- יוני 17) הסתכם בכ-4.3 מיליון דולר. מלבד זה, החברה לא מציינת פרמטרים נוספים בתוצאות פעילותה.

 

מתחילת השנה רכשה פרוטרום 5 חברות עד העסקה הנוכחית: רכישת יוניק מדרום אפריקה בתמורה ל-6.5 מיליון דולר שאף היא עוסקת בפיתוח של טעמי SAVORY; רכישת רנה לורן הצרפתית בתמורה ל-21 מיליון דולר שאחד מבין שני אתרי הייצור שלה ממוקד בפיתוח וייצור של טעמי SAVORY; הסכם לרכישת 60% מחברת WFF מוייטנאם בתמורה ל-1.3 מיליון דולר; רכישת 80% ממניות חברה SDFLC הברזילאית בתמורה ל-29.5 מיליון דולר ורכישתה של החברה הבריטית F & E עליה דווח לאחרונה בתמורה ל-19.5 מיליון דולר.  

 

בנוסף, מימשה החברה שתי אופציות לרכישת יתרת האחזקות בשתי חברות בתחום ה-SAVORY שרכשה לפני מספר שנים במסגרת מנגנון ה EARN OUT שבו היא משתמשת בחלק מן העסקאות. האחת, רכישת 25% המניות שנותרו בחברת PTI הרוסית המתמחה בפעילות טעמי ה-SAVORY ונחשב ליצרן המוביל בשוק הרוסי בתחום זה. השנייה, רכישה של יתרת 5% ממניות חברת BSA הקנדית שלה אתר ייצור במונטריאול.

 

"זוהי רכישה נוספת של פעילות בתחום הליבה של פרוטרום שמחזקת את מובילות השוק שלנו בתחום ה-SAVORY בכלל ובשוויץ בפרט, ומאפשרת לנו להציע ללקוחותינו וללקוחות Muhlehof סל פתרונות רחב יותר בהתבסס על החדשנות ועל הטכנולוגיות של מוצרי פרוטרום בתחום ה-SAVORY ולשפר עוד יותר את איכות וייחודיות השירות שלנו", ציין יהודאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x