$
בורסת ת"א

מיטב דש: הסכם המיזוג עם הקרן הסינית XIO בוטל

דירקטוריון בית ההשקעות החליט לבטל את הסכם המיזוג באופן מיידי לאחר שחלף המועד האחרון להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים

גולן חזני 09:5622.08.17

לאחר שורה של דחיות: בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת צבי סטפק ואלי ברקת, מדווח היום (ג') לבורסה כי הסכם המיזוג עם הקרן הסינית XIO בוטל סופית. בדיווח של מיטב לבורסה נכתב כי דירקטוריון בית ההשקעות החליט לבטל את הסכם המיזוג באופן מיידי לאחר שחלף המועד האחרון להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים. 

 

 

הודעת הביטול הגיעה לאחר שבית ההשקעות העניק לקרן הסינית ארכה של 75 יום (שהסתיימה אתמול), במהלכם הקרן נדרשה להגיש את הבקשות הרגולטוריות לקבלת היתר השליטה.

 

במהלך התקופה ניסתה הקרן הסינית לשנות את מבנה העסקה כך שתקום קרן יעודית חדשה עבורה. המבנה של XIO כלל תאגיד שליטה שיורכב מבעלי מניות בלתי תלויים בעלי שם, שבכללם לפחות ישראלי אחד שישמש יו"ר הדירקטוריון - כשהכוונה היא ליו"ר מגדל ביטוח לשעבר, אהרון פוגל. מהדיווח עולה כי ביום ראשון האחרון מסר בית ההשקעות לקרן הודעת התראה לפיה מבנה השליטה שהציגה חורג באופן מהותי ממתווה השליטה החדש שהוסכם בין הצדדים, ומהווה הפרה של ההסכמות שהושגו בהקשר זה.

 

עסקת המכירה של מיטב דש סוכמה בנובמבר האחרון, ובמסגרתה נקבע שהקרן הסינית תרכוש את בית ההשקעות על פי שווי של 1.5 מיליארד שקל. ואולם בהמשך נחשפה תביעת ענק נגד הקרן, שהטילה צל על העסקה. במסגרת התביעה טען המיליארדר הסיני זי זיקון (המכונה מיסטר זי) כי השקיע בקרן 940 מיליון דולר – ההון הראשוני שאיפשר ל-XIO לבצע שתיים מהרכישות הראשונות שלה (של חברת דשנים גרמנית ורכישה של חברת המיכשור הרפואי הישראלית לומניס מיקנעם).

 

מימין בעלי מיטב דש צבי סטפק, המפקחת על שוק ההון דורית סלינגר ובעלי מיטב דש אלי ברקת מימין בעלי מיטב דש צבי סטפק, המפקחת על שוק ההון דורית סלינגר ובעלי מיטב דש אלי ברקת צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x