$
שווקי חו"ל

רשמית: מיילן תשלם קנס של כחצי מיליארד דולר בפרשת האפיפן; חבר קונגרס: "קיבלה מתנה"

החברה סווגה את מזרקי האפיפן כתרופה גנרית ולא כתרופת מקור, והעניקה בעקבות כך לחברות ביטוח הבריאות הנחה קטנה יחסית על מחירם; מיילן כבר ביצעה הפרשה בגין הקנס בדוחות הרבעון השלישי של 2016

דרור רייך 14:3719.08.17

חברת מיילן חתמה על ההסכם עם משרד המשפטים האמריקאי שלפיו תשלם קנס של 465 מיליון דולר, כדי להסדיר את פרשת המחיר המופקע של מזרקי האפיפן המשמשים לטיפול חירום בתסמיני אלרגיה.

 

לפי הנטען, מיילן ההולנדית-בריטית סיווגה את המזרקים כתרופה גנרית ולא כתרופת מקור, והעניקה בעקבות כך לחברות ביטוח הבריאות הנחה קטנה יחסית על מחירם; תוצאה: החברה גבתה סכום עודף של 1.3 מיליארד דולר על התרופה. 

.  

על פי נתונים שהעבירו המרכזים הממשלתיים, תוכנית הביטוח מדיקאייד המיועדת לאוכלוסיות חלשות, הוציאה 797 מיליון דולר על רכישת תרופת האפיפן בשנים 2011-2015 כולל ההנחות שקיבלה ממיילן, או 960 מיליון דולר לפני ההנחות.

 

ההנחה המוענקת על תרופה גנרית עומדת על 13% בעוד שתרופות מקור מקבלות הנחה מינימלית של 23.1%.

 

הת'ר ברש הת'ר ברש צילום: בלומברג

"זו מתנה בגובה של 800 מיליון דולר למיילן", אמר לויד דוגט, חבר הקונגרס הדמוקרטי מטקסס עם פרסום פרטי ההסכם.

  

באוקטובר 2016 הודיעה מיילן כי תשלם קנס של 465 מיליון דולר להסדרת הפרשה. בדוחותיה לרבעון השלישי של 2016 ביצעה הפרשה בסכום זה, מה שהוביל אותה לרשום הפסד נקי של 120 מיליון דולר לעומת רווח של 430 מיליון דולר ברבעון המקביל של 2015.

 

החברה ספגה בעבר ביקורת ציבורית מצד צרכנים וחברי קונגרס, לאחר שמחיר חבילה המכילה שני מזרקי אפיפן זינק פי שישה ל-600 דולר בתוך פחות מעשור, והפך בכך יקר מדי למספר הולך וגדל של משפחות.

 

"סגירת העניין ותשלם הקנס היא הדרך הנכונה לפעול עבור חברת מיילן ובעלי המניות שלנו, כדי לאפשר לנו להתקדם" אמרה מנכ"לית החברה הת'ר ברש עם חתימת ההסכם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x