$
שווקי חו"ל

עוד צרות לטבע? חברי קונגרס בארה"ב מבקשים לדון בהתייקרות הקופקסון

הטיפול הוותיק של טבע, הקופקסון 20 מ"ג, התייקר ביותר מ-1,000% מאז אושר לשיווק בארה"ב ב-1996; בעבר ספגה חברת מיילן ביקורת בקונגרס על המחיר הגבוה של תרופת האפיפן

דרור רייך 13:3918.08.17

עוד צרות לטבע? תרופת הדגל של החברה, הקופקסון לטרשת נפוצה האחראית על כחמישית מהכנסותיה, נמצאת על הכוונת של כמה חברי קונגרס אמריקאים המבקשים לדון בסוגיית התייקרותה; זאת, בדומה לדיון שנערך בנוגע לתרופת הדגל של מיילן, האפיפן.

 

הטיפול הוותיק של טבע, הקופקסון 20 מ"ג, אושר לשיווק בארה"ב ב-1996, ומחירו השנתי עמד אז על 8,300 דולר; מאז זינק המחיר ביותר מ-1,000% והוא עומד כיום על 91.4 אלף דולר. מחירו השנתי של הטיפול חדש, קופקסון 40 מ"ג, שהחל ב-2014 ואליו העבירה טבע כ-80%,  עלה מ-63.7 אלף דולר ל-80 אלף דולר.

.

טבע לא לבד בסיפור; שני חברי הקונגרס הדמוקרטים שמובילים את המהלך, פיטר וולץ' מוורמונט ואלייג'ה קאמינגס ממרילנד, שלחו מכתבים לשבע חברות, בהן סנופי, נובארטיס, ביוג'ן וסרונו, בנוגע למדיניות המחירים שלהן ורווחיהן.

 

מיילן, אגב, ספגה ביקורת רבה בקונגרס. "החמדנות של החברה מדהימה, מבחילה ומעוררת גועל", אמר ג'ון דנקן הרפובליקאי. "אני שמרן התומך בעולם העסקי, אבל אני ממש נגעל ממה ששמעתי כאן היום וממה שקראתי על הנושא". אליג'ה קמינגס הדמוקרט אמר: "מיילן היא עוד חברת תרופות שהקפיצה את מחיר התרופה מצילת החיים שלה ללא שום סיבה הגיונית". הוא הדגיש כי "מיילן עשתה זאת על מנת להפוך לעשירה באופן מזוהם על חשבון הלקוחות שלה".

 

טבע פרסמה בתחילת החודש דוחות חלשים לרבעון השני, בהם ביצעה מחיקה של 6.1 מיליארד דולר כתוצאה מהפחתת מוניטין בשוק הגנרי בארה"ב -וחתכה את התחזיות ל-2017.

 

 

קופקסון 40 מ"ג קופקסון 40 מ"ג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x