$
בורסת ת"א

חילן מסכמת את הרבעון השני עם עלייה בהכנסות וזינוק ברווח הנקי

ההכנסות עלו ב-8.5% והסתכמו ב-331 מיליון שקל; הרווח הנקי עלה ב-32% והסתכם ב-24.6 מיליון שקל - זאת לעומת רווח של 18 מיליון שקל ברבעון המקביל; תחלק דיבידנד בסך של 22.5 מיליון שקל

גולן חזני 17:1316.08.17

חברת התוכנה חילן בשליטתו של אבי באום פרסמה היום (ד') את תוצאות הרבעון השני של שנת 2017 והציגה זינוק של 32% ברווח הנקי שהסתכם ב-24.6 מיליון שקל. זאת, לעומת הרבעון המקביל בשנת 2016 בו עמד הרווח על 18.6 מיליון שקל.

 

בחברה מציינים כי הגורמים לקפיצה בשורה התחתונה היו הקיטון בהוצאות המימון ובמיסים על ההכנסה, לצד עלייה ברווחיות התפעולית. חילן פועלת בתחום ה-IT (טכנולוגית המידע), ונחשבת לאחת הגדולות בתחום. הכנסות החברה עלו ב-8.5% במהלך הרבעון השני והסתכמו ב-331 מיליון שקל. זאת, לעומת הכנסות של 305 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח התפעולי הסתכם בכ-30.4 מיליון שקל לעומת 25.9 מיליון ברבעון המקביל - גידול של 17.3%.

 

ה-EBITDA (רווח לפני ריבית מסים פחת והפחתות) הסתכם ב-35.3 מיליון שקל, גידול של 14% לעומת הרבעון המקביל. ההון העצמי של חילן עמד בסוף הרבעון על 265.5 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בסך של 22.5 מיליון שקל.

 

בעל השליטה ויו"ר חילן אבי באום אמר כי "ברבעון השני של שנת 2017 נמשכה מגמת הצמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים, תוך שיפור בשיעורי הרווחיות. מגזר שכר ומשאבי אנוש המשיכו להציג צמיחה עקבית. במהלך התקופה אנו רואים גידול במספר הלקוחות, גידול במספר המועסקים בלקוחות והרחבת השימוש למודולים נוספים וביניהם גם במודול הפנסיוני".

 

"מגזר פתרונות עסקיים מציג רבעון מצוין תוך גידול חד בהכנסות, צמיחה ברווח התפעולי ושיפור הרווחיות. אנו שבעי רצון מפעילות דנאל ובמיוחד מהסינרגיה שלה עם יכולות אחרות של נס", ממשיך באום. "שיתופי פעולה אלו עתידים להמשיך לבוא לידי ביטוי גם בעתיד. אנו פועלים במגוון דרכים להמשך ביסוס צמיחתה האורגנית של קבוצת חילן וכן ממשיכים לפעול לאיתור מנועי צמיחה חדשים בתחומי הליבה", סיכם.

 

אבי באום מבעלי ומנכ"ל חילן אבי באום מבעלי ומנכ"ל חילן צילום: רז רוגובסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x