$
בורסת ת"א

לאחר זינוק של 800% בשנה: ברק קפיטל צופה עלייה נוספת של 20% במניית סאני תקשורת

אסף דהן, מנהל מחלקת המחקר של ברק קפיטל, סבור שהתוצאות הכספיות הטובות לצד השיפור בפרופיל הפיננסי צפויים להציף ערך נוסף למניה

אמיר רוזנבאום 14:3315.08.17

"גם לאחר זינוק של 800%, אל תמהרו לממש את מניות סאני תקשורת", כך אמר היום (ג') אסף דהן, מנהל מחלקת המחקר של ברק קפיטל. לדבריו, "התוצאות הכספיות הטובות לצד השיפור בפרופיל הפיננסי של החברה צפויים להציף ערך נוסף למניה". דהן הותיר את המלצתו למניית החברה ללא שינוי על "תשואת שוק". אולם, את מחיר הוא העלה ל-3.07 שקלים - גבוה ב-20% ממחיר השוק.

 

יבואנית מכשירי הסמסונג פרסמה אתמול (ב') את תוצאות הרבעון השני שלה שנתמכו בהשקה המוצלחת של מכשיר הדגל של סמסונג - הגלאקסי 8S. חודשיים לאחר שסאני פרסמה תחזיות אופטימיות לרבעון השני, אתמול התברר כי היא עמדה בתחזיות ואף עברה אותן. סאני סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 14.5 מיליון שקל לבעלי המניות, המשקף צמיחה של 123% בהשוואה לרבעון המקביל. הכנסות סאני הסתכמו ב־316 מיליון שקל, עלייה של 21% לעומת הרבעון המקביל ולעומת תחזית להכנסות של 305 מיליון שקל. כהן אומר שההשקה המוצלחת נבעה, בין היתר, מהיכולת של החברה להציע את המכשיר במחיר אטרקטיבי אודות לביטול מס הקניה על טלפונים סלולאריים.

 

S8 S8 צילום: איי אף פי

 

כהן מציין שסאני המשיכה להציג שיעור רווחיות גולמית גבוה (כ-15%) גם ברבעון השני, שיעור שנתמך בייסוף השקל אך נובע בעיקר משיפור תנאי הסחר מול סמסונג לאור הפחתת מס הקניה כאמור. "אנו מעריכים כי שיעור רווחיות גולמית של כ-14% הינו בר קיימא", הוסיף.

 

לגבי השיפור בפרופיל הפיננסי של החברה, ציין כהן, כי הגיוס בסך 90 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות בחודש שעבר אפשר לה להגדיל את מסגרות האשראי מול הבנקים לכ-340 מיליון שקל (חלף 250 מיליון). לדבריו, הגידול בהון העצמי שהוביל לשיפור בפרופיל הפיננסי מהווה תשתית ליכולת של החברה לתמוך בגידול בהיקף הפעילות בעתיד. כהן מוסיף כי הפרופיל הפיננסי שקדם להנפקה היווה חסם לגידול בפעילות. "השיפור בגמישות הפיננסית והיכולת של החברה לממן רכישות מלאי במזומן, חלף אשראי ספקים, משפרים את המרווח הגולמי של החברה", אמר.

 

"במהלך הרבעון שחלף החברה רשמה השקעה ניכרת בהון החוזר, מה שגרם לתזרים שלילי מפעילות בעיקר בשל הגידול בסעיף הלקוחות עקב הגידול המשמעותי בהיקף המכירות", אומר כהן. "אנו מעריכים כי החברה תשמור על ממוצע ימי אשראי ללקוחות של כ-50 ימים ללא גידול נוסף ועל כן צפויה להציג תזרים חיובי מפעילות שוטפת במחצית השנייה של שנת 2017", הוסיף. לגבי ההמשך מעריך דהן כי בסיכומה של שנת 2017 היקף המכירות של סאני יסתכם ב-1.07 מיליארד שקל. והוא צפוי לגדול בשנת 2020 ל-1.22 מיליארד שקל. גידול של 14%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x