$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חיים אהרון מנכ"ל קופיקס התפטר מתפקידו - יקי ודמני יחליפו

אהרון יסיים לכהן בתפקיד המנכ"ל בעוד שלושה ימים. מדובר בהתפטרות מפתיעה שכן לא נהוג שמנכ"ל מתפטר רגע לפני פרסום הדו"חות הכספיים, אך גורמים בקבוצה טוענים כי מדובר בהתפטרות על רקע אישי

אורנה יפת 19:3214.08.17

יקי ודמני יחליף את חיים אהרון בתפקיד מנכ"ל קופיקס, כך נודע ל"כלכליסט". ודמני עזב לאחרונה את תפקידו כמנכ"ל אפריקה תעשיות לאחר שנה וחודשיים בלבד לאחר מינויו. ודמני ציין אז כי לאחר שהשלים את מכירת נגב הגיעה העת לפרוש.

 

עבור ודמני ההצטרפות לקמעונאות המזון ולתחום הקפה מהווה סגירת מעגל. ודמני עסק בתחום המזון במשך כעשור. הוא שימש בעבר בתפקיד סמנכ"ל המכירות של עלית ומנכ"ל חברת טמפו, והיה ממחדירי מותג הקפה ILLY לישראל, בהיותו סמנכ"ל המכירות של עלית.

 

 

חיים אהרון הודיע על התפטרותו היום (ב') ויסיים לכהן בתפקיד המנכ"ל בעוד שלושה ימים. מדובר בהתפטרות מפתיעה ובמהלך לא שגרתי שכן לא נהוג שמנכ"ל מתפטר רגע לפני פרסום הדו"חות הכספיים, אך גורמים בקבוצה טוענים כי מדובר בהתפטרות על רקע אישי.

 

חיים אהרון מנכ"ל הקופיקס הפורש חיים אהרון מנכ"ל הקופיקס הפורש צילום: עמית שעל

 

בין אהרון לבין ודמני היכרות רבת שנים ודרכיהן המקצועיות מצטלבות זו בזו. חיים אהרון עבד עם יקי ודמני לפני שבני גאון רכש את רשת אייס. כאשר קבוצת גאון רכשה את אייס השניים עזבו ואהרון עבר לעבוד בקבוצת בי קמעונאות, שם שימש כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה. לימים התמנה ודמני למנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה שרכשה את רשת אייס מכינוס נכסים והביא את אהרון לשמש כמנכ"ל רשת אייס. עם עזיבתו של ודמני את קבוצת אלקטרה, עבר חיים אהרון לנהל את רשת קופיקס, וכעת ודמני מחליף אותו בתפקידו.

 

כאמור, התפטרותו של אהרון הגיעה בעיצומה של עונת הדו"חות לרבעון השני של שנת 2017 בבורסה בת"א כאשר קופיקס טרם פרסמה את תוצאותיה. את הרבעון הראשון של השנה חתמה הרשת המוזלת בירידה של 12.5% במכירות שהסתכמו ב-26.2 מיליון שקל. הרווח הנקי צנח ב-70% והסתכם ב-303 אלף שקל בלבד. הירידה החדה בתוצאות הרבעוניות של קופיקס נבעה מהעלאת מחירי מוצרי החברה ב-20% מ-5 שקלים למוצר ל-6 שקלים.

 

הרחבת רשת המרכולים סופר קופיקס הובילה לעליה של 144% במכירות רשת המזון והן הסתכמו ב-50.3 מיליון שקל. הרווח הגולמי עלה ב-140% ושיעורו עמד על 22.6% מהמכירות לעומת 23% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

חיים אהרון, מנכ"ל רשת קופיקס היוצא מסר בתגובה: "אני שמח על תקופה מאתגרת ועשירה בעשייה, מאין כמוה. זכיתי להיכנס לחברה המובילה מהפיכה ולהמשיך להוביל דרך חברתית צרכנית ולהרחיב את הרשת לפריסה ארצית נרחבת. סיימתי את שלושת השנים האינטנסיביות שקבעתי לעצמי בתחושת סיפוק, אין לי ספק שהרשת המונה כיום למעלה מ-169 סניפי קופיקס וסופר קופיקס תמשיך להתפתח ולהוביל שינוי חברתי צרכני".

 

 

יקי ודמני יקי ודמני צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x