$
בורסת ת"א

נאוויטס פטרוליום: ירידה של 15% בעלויות של פרויקט באקסקין

החברה, שהוקמה לצורך גיוס חוב בהיקף של 472 מיליון שקל, מדווחת על קיטון צפוי של כ-68 מיליון שקל בהיקף הוצאות הפיתוח בפרויקט באזור מפרץ מקסיקו בארה"ב בו היא שותפה

ניר טל 12:1913.08.17

נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור מדווחת הבוקר (א') על קיטון צפוי של כ-68 מיליון שקל בהיקף הוצאות הפיתוח שהעבירה לפני כחודש לטובת פרויקט באקסקין (Buckskin) באזור מפרץ מקסיקו בארה"ב בו היא שותפה. כלומר, חלקה בפיתוח המאגר (18.7%) יעמוד על 111 מיליון דולר במקום 130 מיליון דולר כפי שנקבע מלכתחילה. 

 

בחברה, שהוקמה לצורך גיוס חוב בהיקף של 472 מיליון שקל, מציינים כי קיבלו ממפעילת הקידוח בפרויקט - LLOG Exploration - הערכת עלויות שונה מזו שננקבה במועד התשקיף ומגלמת הנחה של 105 מיליון דולר (15%) עבור השותפות בפרויקט – מסכום של 697 מיליון דולר לסכום של 592 מיליון דולר.

 

מדובר בסכום שאמור לממן את שלב 1.א' בפיתוח המאגר הכולל קידוח אקספלורציה והפקה עתידית בשתי בארות החל מהמחצית השנייה לשנת 2019 על פי תכניות העבודה. גיוס החוב של נאוויטס מממן שלב זה בלבד (שלבים 1ב' ו-1ג' יחלו בתחילת העשור הבא), כשעל פי הערכות היקף המשאבים הפוטנציאלים הכולל במאגר שנתגלה בשנת 2008 מוערך בכ-486 מיליון חביות נפט (BOE).

 

על פי דיווח החברה, הפער שבין הסכום שאושר לפיתוח לבין העלויות בפועל צפוי לשמש את השותפות כסכום רזרבה נוסף, ככל שיידרש, לכיסוי הוצאות הפרויקט או לפירעון בעתיד של אגרות החוב.  
גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור יו"ר נאוויטס פטרוליום

 

לפני כחודש הושלמה הנפקת האג"ח של נאוויטס מימון, ובמסגרתה גייסה החברה שתי סדרות של אגרות חוב בריבית של 7.75%. האחת, בהיקף של 126 מיליון שקל (35 מיליון דולר) למימון חלקה של נאוויטס במאגר שבו מחזיקה כ-5%. השנייה, בהיקף של 346 מיליון שקל (96 מיליון דולר) למימון חלקה של חברת Buckstone המחזיקה ב-13.7% מהזכיות במאגר. התשלום של אגרות החוב צפוי להיפרע במלואו בתום ארבע שנים מההנפקה (BULLET). נכון להיום נסחרות אגרות החוב של נאוויטס מסדרה א' ו-ב' לפי תשואה לפדיון (ברוטו) של 9.38% ו- 9.78% בהתאמה.

 

השלב השני בתכניותיו של גדעון תדמור, בעל השליטה בשותפות האנרגיה נאוויטס פטרוליום שמתמחה באיתור ופיתוח נכסי נפט וגז בצפון אמריקה, כולל הנפקת מניות ראשונית (IPO) של השותפות בתל אביב במטרה לגייס 15 מיליון דולר לפי שווי המוערך בכ-100 מיליון דולר במהלך חודש ספטמבר הקרוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x