$
מט"ח וסחורות

טירוף הביטקוין: המחיר חצה את רף ה-4,000 דולר בסוף השבוע

המטבע הווירטואלי נהנה מביקושים גבוהים ביפן ונמצא בדרכו להכפלת שוויו פי 4 מאז תחילת השנה

שירות כלכליסט 11:3313.08.17
הביטקוין זינק ביום שבת לשיא חדש של מעל 4,000 דולר, הודות לביקוש גבוה ביפן. בעקבות זאת, המטבע הווירטואלי בדרכו להכפיל את השווי שלו פי 4 מאז תחילת השנה.

 

הביטקוין נסחר במחיר גבוה של 4,000.93 דולר בשבת - עלייה של 7%. עבור אוגוסט לבדו התחזק המטבע בקרוב ל-40%, ושווי השוק שלו עומד כעת על קרוב ל-64 מיליארד דולר - עלייה של 10 מיליארד דולר לעומת שבוע קודם לכן.

 

המסחר בביטקוין במטבע ין היפני ייצג קרוב ל-46% מנפח המסחר העולמי - עלייה משליש יום קודם לכן, כך על פי נתונים שאספו ב- CryptoCompare. המסחר בביטקוין בדולר אמריקאי ייצג 25%, בעוד שהמסחר ביואן הסיני ובוון הדרום קוריאני עמד על 12% כל אחד.

 

ביטקוין. הביקוש ביפן דחף הזניק את שווי המטבע הווירטואלי ביטקוין. הביקוש ביפן דחף הזניק את שווי המטבע הווירטואלי צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

העלייה של הביטקוין בשבוע האחרון, בדומה להתחזקות הזהב, נובעת מהירידות בשוקי המניות והאג"ח על רקע החשש המתגבר מהסלמה במתיחות בין צפון קוריאה וארה"ב. האנליסטים ציינו כי העניין המוגבר מצד המשקיעים, בייחוד מצד משקיעים מוסדיים, נובע בין השאר מכך שהביטקוין שרד פיצול בתחילת החודש לביטקוין וביטקוין מזומן (bitcoin cash).

 

הפופולאריות של המטבע באה לידי ביטוי גם בהחלטה של חברת ההשקעות פידליטי לאפשר ללקוחות שלה לעקוב אחר אחזקות הביטקוין שלהם.

 

בדומה, בגודלמן זאקס פרסמן דו"ח שבו ציינו כי קשה יותר ויותר למשקיעים מוסדיים להתעלם ממטבעות וירטואליים כמו ביטקוין. עם זאת, עתידו של הביטקוין עדיין לא בטוח.

 

בנובמבר מתוכנן פיצול נוסף במטבע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x