$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בעליות חדות: נאסד"ק עלה ב-1.4%, פיאט זינקה ב-8.5% על רקע הצעת רכישה סינית

מדד S&P 500 עלה ב-1%, דאו ג'ונס התחזק ב-0.6%. צ'ק פוינט שוב החברה הישראלית הגדולה ביותר: מנייתה עלתה ב-2.2% ונסחרה לפי שווי של 18 מיליארד דולר - 400 מיליון דולר יותר מטבע שאיבדה 0.8% בניו יורק. מחיר הנפט מסוג WTI ירד היום ב-2.5% ונקבע על 47.6 דולר לחבית

כתבי שוק ההון 23:0014.08.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה ואירופה: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק

 

23:00 - לאחר אחד השבועות הגרועים ביותר בבורסות ניו יורק זה חודשים ארוכים, ננעלו הערב המדדים המובילים בוול סטריט בעליות חדות: נאסד"ק עלה ב-1.4%, S&P 500 זינק ב-1% ודאו ג'ונס התחזק ב-0.6%. בלטה במסחר: מניית פיאט שזינקה ב-8.5% על רקע הצעת רכישה סינית שהועברה אליה, ומניית גולדמן זאקס שעלתה ב-1.4%. במהלך המסחר שוב הפכה צ'ק פוינט לחברה הישראלית הגדולה ביותר. מניית החברה עלתה ב-2.2% והיא נסחרה לפי שווי של 18 מיליארד דולר. מניית טבע איבדה 0.8% ונסחרה לפי שווי של 17.6 מיליארד דולר.

 

22:15 - מניית פיאט קרייזלר מזנקת בוול סטריט ב-8.7%, על רקע דיווחים שלפיהם יצרנית מכוניות סינית הציעה לרכוש אותה. פיאט ככל הנראה דחתה את ההצעה, אך על פי הדיווחים עוד כמה חברות סיניות הביעו עניין ברכישתה.

 

21:35 - מחיר הנפט מסוג WTI ננעל היום בירידה של 2.5% לרמה של 47.6 דולר לחבית - שפל של שלושה שבועות, זאת על רקע נתוני מאקרו חלשים בסין והתחזקות של הדולר. מחיר הזהב ירד היום ב-0.3% ונקבע על 1,290.4 דולר לאונקיה. מדובר בירידה הראשונה במחיר המתכת היקרה זה ארבעה ימים.

 

21:25 - צ'ק פוינטחזרה להיות החברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר ועקפה את טבע. מניית חברת הטכנולוגיה שייסד גיל שויד עולה כעת בוול סטריט ב-2.3% ונסחרת תמורת קצת יותר מ-18 מיליארד דולר. מנגד, מניית טבע יורדת ב-0.8% ונסחרת לפי שווי של 17.6 מיליארד דולר. בסוף השבוע עקפה צ'ק פוינט את טבע לזמן קצר, אולם האחרונה חזרה להיסחר לפי שווי גבוה יותר.

 

מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שויד ומנכ"ל טבע יצחק פטרבורג מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שויד ומנכ"ל טבע יצחק פטרבורג צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

20:40 - הסתברות השוק להעלאת ריבית בארה"ב בחודש דצמבר, רשמה ירידה חדה מ-42% בתחילת השבוע שעבר ועד ל-25% היום. יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס מעריך כי אם לשפוט על פי מדד זה, העלאת הריבית הבאה בארה"ב צפויה להגיע רק בחודש יוני 2018, וצפויה להיות העלאת הריבית היחידה במהלך שנה זו. "נכון להיום לא היינו ממהרים להיות כל כך פסימיים, שכן עוד הרבה יכול להשתנות עד לתחילת השנה הבאה. לפיכך גם עקום התשואות האמריקאי מתחיל לחזור ולהיראות יקר. עם זאת, אנו מתקשים לראות טריגרים שיובילו כרגע לעליית תשואות של ממש", הוסיף.

 

ג'נט ילן - יו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן - יו"ר הפדרל ריזרב צילום: בלומברג

 

19:45 - הבורסות באירופה חתמו את יום המסחר בעליות חדות: מדד דאקס הגרמני עלה ב-1.3% כמו עמיתו הצרפתי קאק. מדד פוטסי הבריטי התחזק ב-0.6%.

 

18:50 - גוגל מנהלת מגעים לרכישת הסטארט-אפ Senosis Health, חברה שהמציעה בדיקה, ניתוח נתוני בריאות וזיהוי מחלות באמצעות הטלפון החכם - כך דווח בתקשרות ע"ב מקורות המקורבים לעסקה. סנוסיס, שקמה באוניברסיטת וושינגטון, רוצה לאפשר לבצע אבחנה רפואית מקצועית באמצעות מצלמת הסמארטפון וחיישניו בלבד.

 

17:45 - אופנהיימר על פריגו: "חברת התרופות רשמה תוצאות חזקות לרבעון השני והפתיעה מאוד את השוק עם העלאת תחזיות להמשך השנה. היתרון הנוכחי של פריגו על מתחרותיה הוא בכך שהחלה להתמודד עם בעיות משמעותיות כבר בתחילת 2016. פריגו ביצעה צעדים משמעותיים של הורדת מינוף, יציאה מפעילויות לא רווחיות והתייעלות תפעולית ולכן, נמצאת היום במצב נוח יותר. אנו מאמינים כי בטווח הקצר, מניית החברה עשויה להציג ביצועי יתר על מתחרותיה בתחום הגנריקה וספציפית. עם זאת, אנו מעריכים כי היעדר שיפור פונדמנטלי במצב התעשייה הגנרית בארה"ב יקשה על מנייתה להציג ביצועי יתר גם בטווח הבינוני-ארוך.

 

מפעל פריגו בירוחם מפעל פריגו בירוחם צילום: חיים הורנשטיין

 

16:30 - המסחר בניו יורק נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, מדד נאסד"ק מתחזק ב-0.8%, ו-S&P 500 מוסיף 0.6% לערכו. טבע עולה ב-1.3%.

 

15:00 - אחרי הירידות האחרונות, טבע צפויה להיפתח בעלייה של 1.4% כפי שמצביע המסחר המוקדם במניה. ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלה מנהלת חברת הפארמה אלרגן מגעים מול בנקי השקעות וברוקרים זרים למכירת מניות טבע בשוק בהליך הפצה. שווי המניות של טבע שקיבלה אלרגן בעסקת מכירת אקטביס נחתך מאז מ־5.3 מיליארד דולר ל־1.8 מיליארד דולר בלבד.

 

14:25 - הבורסות המובילות בניו יורק צפויות לפתוח את שבוע המסחר בעוד כשעתיים בעליות שערים. החוזים העתידיים על המדדים המובילים מוסיפים כ-0.5% לערכם. בבית ההשקעות IBI סוברים כי התירוץ לירידות בשבוע המסחר שחלף היה העלייה בסיכון הגיאו-פוליטי. עם זאת, הם מציינים, מדובר רק בתירוץ לשוק שמתומחר גבוה, שכן אם האיום אכן יבשיל לעימות של ממש הרי שפרמיית הסיכון בשווקים תקפוץ באופן חד.

 

12:55 - אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות: "מפלס החששות של השווקים, שנהנו מתקופה ארוכה של חוסר דאגות עלה בשבוע שעבר, מה שבא לידי ביטוי בירידות בשוקי המניות, ירידות בתשואות האג"ח הממשלתיות, עליה במדד הפחד (VIX) ועלייה במחיר הזהב. כמובן שעוד מוקדם מדי כדי להעריך עד לאן המתיחות בין ארה"ב לצ. קוריאה תיקח אותנו אבל אין ספק, בהינתן שהיכולת של טראמפ להעביר רפורמות משמעותיות בקונגרס ובסנאט מוגבלת מאוד, שככל שעובר הזמן הופך להיות יותר ויותר ברור שהחיבוק החם שטראמפ קיבל מהמשקיעים בתחילת דרכו לא היה בהכרח מוצדק".

 

מימין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ מימין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: Youtube

 

12:30 - מאמינים בטסלה: אנליסטים בבירד (Baird Equity Research) מקפיצים את מחיר היעד של מניית טסלה מ-368 ל-411 דולר, ומותירים בעינה את המלצת 'תשואת יתר'. מניית יצרנית המכוניות החשמלית ננעלה בשישי במחיר של 357.87 דולר.

 

11:30 - מניית פיאט קרייזלר מטפסת ב-3.4% במילאנו לאחר דיווחים בדבר הצעות רכישה שהוגשו לחברה מטעם יצרנית רכב סינית. על פי הדיווח באתר Automotive News, פיאט קרייזלר הגיבה להצעה בסירוב.

 

פיאט טיפו פיאט טיפו

 

 

10:30 - שבוע המסחר באירופה נפתח: מדד דאקס עולה ב-1%, קאק עולה ב-0.8%, פוטסי עולה ב-0.3%.  

 

הבנקים האירופים פותחים שבוע מסחר בעליות: RBS עולה ב-1.5% בלונדון, דויטשה בנק ב-2.3% בפרנקפורט, קרדיט סוויס ב--1.9% בציריך, סוסייטה ג'נרל ב-2.9% וקרדיט אגריקול ב-1.6% בפריז, בנקו סנטנדר ב-1.6% במדריד ויוניקרדיט ב-2.3% במילאנו.

 

בנעילה באסיה: ניקיי ירד ב-1%, שנגחאי ירד ב-0.9%; בסחורות בשעה זו: הנפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-52.1 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.1% ל-48.9 דולר לחבית; הזהב יורד ב-0.2% ל-1,292 דולר לאונקיה.

 

 

  צילום: בלומברג

  

10:00 - הפייננשל טריביון מדווח שממשלת איראן מנהלת מגעים עם חברת איירבאס (Airbus) על עסקה לרכישת 48 מסוקים מתוצרת החברה. הידיעה מסתמכת על מקור רשמי באיראן. איירבאס סירבה להגיב לדיווח.

  

7:40 - השווקים באסיה פותחים את שבוע המסחר במגמה מעורבת: ניקיי יורד ב-0.8%, שנגחאי עולה ב-0.4%, הונג קונג עולה ב-1.2%.

 

7:30 - כלכלת יפן ממשיכה לצמוח, בקצב מהיר מהתחזיות: התוצר היפני ברבעון הרביעי  רשם עלייה של 4% בקצב שנתי, כאשר התחזיות עמדו על צמיחה של 2.5%. בחישוב רבעוני צמחה הכלכלה היפנית ב-1%, מול תחזיות לעלייה של 0.6%. לשם השוואה, התוצר האמריקאי ברבעון השני עמד על 2.6%. הין מגיב בירידות: הדולר מתחזק ב-0.4% מול המטבע היפני ל-109.59 דולר לין.

 

זהו רבעון שישי רצוף של התרחבות ביפן, הרצף החיובי הארוך ביותר שנרשם במדינה מאז שנת 2006 (אז נרשם רצף באורך זהה, מהרבעון הראשון של 2005 עד לרבעון השני של 2006). אלא שבניגוד לרבעונים האחרונים, שבהם היצוא היה התומך העיקרי בהתרחבות, הפעם הפעילות הפנים יפנית דחפה את נתוני התוצר, עם עלייה של 3.7% (שנתי) בהוצאת משקי הבית.

 

 

טוקיו טוקיו צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x