$
המלצות ואזהרות

מייסד ברידג'ווטר: "קים וטראמפ משחקים צ'יקן"; ממליץ לקנות זהב

ריי דליו המליץ כי 5% עד 10% מתיק ההשקעות יכללו החזקות בזהב לנוכח המתיחות הגיאופוליטית; מזהיר גם מפני כישלון בהעלאת תקרת החוב בארה"ב

בלומברג 19:3711.08.17

בעקבות המתיחות הגואה בין ארה"ב וצפון קוריאה, ריי דליו, מייסד מנהל קרן הגידור הגדולה בעולם ברידג'ווטר, המליץ אתמול (ה') למשקיעים כי 5% עד 10% מהתיק שלהם יכללו החזקות בזהב. הזהב משמש מקור מפלט למשקיעים בתקופות של מתיחות ואי ודאות.

 

 

 

"הסיכונים הנוכחיים הם יותר פוליטיים מאשר כלכליים, דבר שהופך אותם לקשים יותר לתמחור", כתב דליו. לדבריו, "מדובר בשני מנהיגים (נשיא ארה"ב טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און) שהם לאומנים ומיליטנטים, דוגלים בעימות ומשחקים צ'יקן אחד עם השני", הוא הוסיף גם כי "הסיכון שהקונגרס לא יצליח להעלות את תקרת החוב (דבר שיוביל לחדלות פירעון טכנית, סגירה זמנית של שירותים ממשלתיים ואובדן האמון ביעילות המערכת הפוליטית) עולה".

 

 

זהב. עיר מקלט זהב. עיר מקלט צילום: royal mint

 

דליו ציין כי לקרן בבעלותו אין "תובנות יוצאות דופן" באשר לתוצאות מהלכים אלו, אך "אנו יכולים לומר כי אם דברים יתפתחו בצורה גרועה, נדמה שהזהב (יותר מכל מפלט בטוח כמו הדולר, הין והאג"ח) יהיה זה שירוויח".

 

הזהב עלה ב-12% מאז ראשית השנה בזכות ההיחלשות בדולר וברמת האינפלציה באופן שעשוי לשבש את תוכניות הפד להעלאות ריבית נוספות בשנה. ריבית נמוכה מגבירה את התיאבון לזהב, וכך גם מתחים גיאופוליטיים. השבוע הגיע הזהב לשיא מאז יוני והוא נסחר ברמה של מעל 1,290 דולר לאונקיה.

 

 

 

דבריו של דליו מתפרסמים על רקע ביצועים חלשים יחסית של ספינת הדגל שלו, קרן Pure Alpha, שאיבדה 2.8% מראשית השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x