$
בורסת ת"א

לאומי קארד מסכמת את הרבעון השני עם עלייה בהכנסות וברווח

חברת כרטיסי האשראי שבשליטת בנק לאומי מסכמת את הרבעון עם הכנסות של 297 מיליון שקל, עליה של 5% לעומת הרבעון המקביל; הרווח הנקי עלה ב-2% והסתכם ב-47 מיליון שקל

רעות שפיגלמן 12:4410.08.17

לאומי קארד, חברת כרטיסי האשראי שבשליטת (20%) בנק לאומי מסכמת את הרבעון השני של 2017 עם הכנסות של 297 מיליון שקל, עליה של 5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עלה ב-2% והסתכם ב-47 מיליון שקל.

 

 

בניגוד לישראכרט וכאל, שסבלו מהאטה בקצב צמיחת תיקי ההלוואות (נוכח הורדה של רמת הסיכון), לאומי קארד הציגה צמיחה של 6% בתיק ההלוואות לציבור. התיק הסתכם בכ-5 מיליארד שקל.

 

למרות שתיק ההלוואות לרכבים עלה במהלך הרבעון ב-4%, בכוונת החברה להקטין את סקטור זה מתוך תיק האשראי מכיוון שהריבית על ההלוואות הללו נמוכה יותר. כמו כן, בחברה נערכים לקראת הפרדה מבעל השליטה (בנק לאומי) ומתמקדים אסטרטגית במנועי הצמיחה שייסעו לחברה להיות תחרותית יותר אחרי ההפרדה הצפויה.

 

המשמעות האסטרטגית של מהלך זה היא העלייה ברמות הסיכון של התיק. בהקשר זה ניתן לראות עלייה בהיקף המחיקות החשבונאיות שעלו ב-50% והסתכמו ברבעון השני ב-9 מיליון שקל. המחיקות החשבונאיות הן מחיקות של סכומי הלוואות שהסיכוי שבלאומי קארד ייפגשו עם הכסף חזרה, הוא נמוך מאוד.

 

במגזר הסליקה ניכרת שחיקה ברווחיות כאשר ההכנסות ירדו ביותר מ-6% ועמדו על 57 מיליון שקל. הרווח הנקי ממגזר זה פחת בכ-50% ל-5 מיליון שקל. מחזור גיהוצי הכרטיסים הסתכם ב-19.8 מיליארד שקל – עליה של 7% - כאשר מחזור הגיהוץ של הכרטיסים החוץ בנקאיים, שהם אחד ממנועי הצמיחה של החברה, צמח בשיעור גבוה יותר של 9.4% והסתכם ב-5.5 מיליארד שקל.

 

רון פאינרו מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו מנכ"ל לאומי קארד צילום: בני גמזו לטובה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x