$
בורסת ת"א

ההסדר באפריקה מתנדנד; האחים סיידוף: "תרצו תקחו, לא תרצו לא תקחו"

באי כוחם של מחזיקי האג"ח טוענים כי האחים עופר ונתי סיידוף שינו את הצעתם, והם דורשים להתנות את ההסדר בוויתור על תביעות של חברות בת וצדדים נוספים. בא כוח האחים: "יש פתרון לבעיה שנוצרה"

אורן פרוינד 17:2609.08.17
בעוד שבוע תחלוף תקופת הבלעדיות שקיבלו האחים עופר ונתי סיידוף בכדי להגיע להסכם מחייב לרכישת אפריקה ישראל וביצוע הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח. אלא שלקראת סיום המו"מ שני עורכי הדין גיא גיסין ואופיר נאור, שמייצגים את נאמני אגרות החוב של אפריקה ישראל, מערימים קשיים על הסיידופים וטוענים לשינוי מהותי מההצעה המקורית.

 

אתמול כינסו מחזיקי האג"ח אסיפה במלון קראון פלאזה בתל אביב על מנת לדון בסוגייה הזו. בתום הישיבה החליטו המחזיקים כי הם מעלים להצבעה להסמיך את הנציגות/נאמן שלא להאריך את תקופת הבלעדיות מעבר ל-16 בחודש, ככל שלא ימצא פיתרון לסוגיה המהותית.

 

לטענת גיסין ונאור, בניגוד לאמור בהצעת סיידוף המקורית ביחס לביצוע העסקה על בסיס 'AS IS', ובניגוד לדברים אשר נכתבו מפורשות במכתב ההבהרות ביחס לדרישת אישור מחזיקי אגרות החוב בלבד להסדר, התוכנית המתוקנת כוללת התנייה של ההסדר כולו בדרישות חדשות ונוספות.

 

גיסין פתח את הישיבה וציין כי "מאז ה-17 ביולי התחיל המו"מ עם משפחת סיידוף על בסיס הצעה המקורית שלהם. די התקדמנו במו"מ בנושאים של חלוקת דיבידנד, פיקוח של איזה התניות פיננסיות להכניס וכו'. הייתה נקודה אחת מאוד מהותית שבעינינו אין לנו הסמכה לנהל, וזה התניה של ההסדר בויתורים של נושים שאינם מחזיקי האג"ח. הם אמרו בהתחלה שהעסקה היא AS IS ובפועל זו עסקה מותנית. הרמנו דגל אדום והפסקנו המו"מ. אנחנו עומדים על זה שהמו"מ לא יהיה מותנה".

 

אייל ידווב, הנציג של סיידוף בישראל, ציין כי "יש מו"מ עמוק ורציני והוא מתקדם. ביקשתי מעורכי הדין שלנו לא לבוא כי אני לא רוצה להיכנס לשם. יש פתרון לבעיה שנוצרה. ההצעה שלנו היא פשוטה. תסמיכו את הנציגות לדון בה. אני מקווה שיהיה לנו את הזמן להגיע להסדר. תרצו את ההסדר תקחו לא תרצו לא תקחו".

 

ההצעה של האחים סיידוף נותרה היחידה במירוץ לרכישת אפריקה ישראל. הצעה זו מגלמת תספורת של 10%-20% על חוב של 2.6 מיליארד שקל עבור המחזיקים, וכוללת הזרמה מיידית של 505 מיליון שקל במזומן והנפקה של שתי סדרות אגרות חוב חדשות בהיקף כולל של 1.58 מיליארד שקל. כמו כן, בהצעה נכללת הענקה של נכסים שונים עבור המחזיקים בשווי כולל של 125 מיליון שקל, ובהם קרקע ברוסיה בשווי 25 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה נכסים בשווי 42 מיליון שקל, 2% ממניות אפריקה מגורים בשווי 18 מיליון שקל ומניות דניה סיבוס בשווי 40 מיליון שקל.

 

אשר לדניה סיבוס, חברה פרטית בבעלות מלאה של אפריקה ישראל שמחזיקה בשליטה באפריקה מגורים, נקבע כי תצא להנפקה (או למהלך של הכנסת משקיע). ככל שתונפק (פעילות הסולו בלבד, ללא אפריקה מגורים), כל סכום שיתקבל מהנפקה בשווי של מעל 140 מיליון שקל, יתחלק באופן שווה בין המחזיקים לבין החברה. במידה שלא תונפק, המחזיקים סתפקו במניות בשווי של 40 מיליון שקל.

 

 

נתי סיידוף נתי סיידוף

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x