$
בורסת ת"א

בשורות טובות לטבע: מיילן דוחה את השקת הקופקסון הגנרי

מיילן דוחה את השקת התרופה המתחרה לתרופת הדגל של טבע לשנת 2018. במקביל בוחנת טבע את מכירת חברת התרופות האיסלנדית מדיס אותה קיבלה במסגרת רכישת אקטביס

אלי שמעוני וגיל קליאן 15:5309.08.17

מיילן דיווחה היום (ד') על דחייה בהשקת הקופקסון הגנרי מ-2017 לשנת 2018. מדובר בחדשות טובות מאוד לטבע - שנמצאת בעיצומו של משבר אמון קשה מול המשקיעים שלה.

 

מניית טבע נמצאת ברצף ירידות בלתי פוסק מאז שפירסמה ביום חמישי את דוחותיה הכספיים לרבעון השני. בדוחות אלה קיצצה החברה את הדיבידנד שלה, וביצעה מחיקת ענק של 6 מיליארד דולר. מניית החברה איבדה מאז 41% משוויה בניו יורק.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל בוחנת טבע את מכירת חברת התרופות האיסלנדית מדיס (medis) אותה קיבלה במסגרת רכישת אקטביס. בנוסף סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי טבע בוחנת גם את מכירות חטיבת מוצרי מערכת הנשימה.

 

בעוד מדיס האיסלנדית עוסקת בייצור תרופות גנרית עבור חברות אחרות - תחום שאינו בליבת הפעילות של טבע; תחום הנשימה נחשב בעבר לאחד מליבות הפעילות של טבע. בבלומברג מעריכים כי מדיס עשויה להזרים לקופת טבע כחצי מיליארד דולר, ומכירת חטיבת מוצרי מערכת הנשימה תניב עד 2 מיליארד דולר.

 

טבע נאלצת למכור חטיבות בשביל להתייעל וגם להזרים כסף לקופתה המדוללת. מניית טבע ירדה - לראשונה משנת 2003 - מתחת למחיר של 20 דולר למניה. בשבוע שעבר העריך יצחק פטרבורג, המנכ"ל הזמני של טבע, כי טבע נערכת למכירת פעילויות בהיקף של 2 מיליארד דולר. בשיחת הועידה שהתקיימה לאחר פרסום הדו"חות ציין פטרבורג כי הפעילויות שעל המדף הן בריאות האישה, וכן היחידות הארופאיות של מוצרי האונקולוגיה והטיפול בכאב.

 

מטבע נמסר בתגובה: "כפי שתקשרנו בחודשים האחרונים, טבע בוחנת כל הזדמנות למקד את עסקיה ולתעל את הפעילות, התהליכים והמבנה שלה. אנחנו יכולים לאשר שכחלק מתהליך זה, נתקבלה החלטה להחל במהלך של מכירה אפשרית של העסק של Medis. המכירה כפופה להגעה להסכם סופי עם קונה פוטנציאלי ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנחוצים. מעבר לעדכון זה, טבע לא יכולה להתייחס לספקולציות". 

 

מיילן רשמה ברבעון השני של 2017 הכנסות של 2.96 מיליארד דולר, עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל. הרווח למניה עלה בכ-66%, והסתכם ב-0.55 דולר למניה, בסך הכל 297 מיליון דולר ברבעון. בדומה לצעד שעשתה טבע בסוף השבוע האחרון, מיילן חתכה את התחזיות השנתיות על רקע דחיית חולשת השוק הגנרי.

 

מיילן צופה כי הרווח למניה ב-2017 ינוע בטווח שבין 4.3 דולרים ל-4.7 דולרים, מתחת לתחזית קודמת שסיפקה החברה בחודש מרץ. התחזית הקודמת צפתה כי הרווח למניה השנתי יעמוד על 5.15 עד 5.55 דולרים למניה. ההכנסות השנתיות צפויות לעמוד על 11.5 עד 12.5 מיליארד דולר, מתחת להערכות קודמות שנעו בטווח שבין 12.25 ל-13.75 מיליארד דולר.

 

מפעל של טבע מפעל של טבע צילום: בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x