$
בורסת ת"א

בני לנדא: "כל מה שקורה עכשיו בטבע זה בגלל שזרקו את ג'רמי לוין"

המשקיע האקטיבי סבור שמרגע שלוין פוטר התחילה שרשרת הכישלונות הנוראיים: "הוא זה שרצה שהחברה תיגמל מגנריקה ותתמקד בתרופות מקור. אבל הם לא אהבו את איך שהוא קושר את העניבה"

גולן חזני 15:3806.08.17

"כל מה שקורה עכשיו זה בגלל שזרקו את ג'רמי לוין. מרגע שהוא פוטר התחילה שרשרת הכישלונות הנוראיים. הוא זה שרצה שהחברה תיגמל מגנריקה ותתמקד בתרופות מקור. אבל הם לא אהבו את איך שהוא קושר את העניבה", כך אמר היום (א') בני לנדא, המשקיע הפרטי האקטיביסטי הגדול יותר בטבע על רקע הדוחות הכספיים והקריסה של מניית החברה.

 

"מנכ"ל מהשורה הראשונה לא יבוא היום לטבע, זה רק יפגע בקריירה שלו", ממשיך לנדא. לדבריו, "החברה צריכה מנכ"ל שיש לו מניעים נוספים כמו ציונות - סול בארר הוא כזה. לוין היה כזה. החברה צריכה לרדת על ארבע היום ולהתחנן ללוין שיחזור לנהל את טבע". על השאלה אם יצחק פטרבוג יכול לשמש כמנכ"ל קבוע ענה לנדא כי "מה זה משנה? אין לו הכישורים לכך".

 

"כל מה שרואים בדוחות של טבע זה סימפטומים של אותה מחלה", ממשיך לנדא, "היעדרות של מנהיגות מקצועית, גם בדירקטוריון וגם בשדרת הניהול. למה אפשר לצפות כשהמנכ"ל איננו מהתחום של החברה? האם זה שהוא היה דירקטור בחברה עושה אותו כשיר לכהן כמנכ"ל? ככה הם עושים טעות אחרי טעות".

 

הופתעת מהקריסה במניה של קרוב ל-40%?

"האמת שכן. לא ראיתי דבר כזה. זו הנפילה הכי חזקה שראיתי בחברה שאני מכיר טוב. אבל אני יכול להבין למה זה קורה. זה לא רק התוצאות הכספיות ושינוי התחזית שגורם למשקיעים לברוח מהספינה הטובעת. הם בורחים כי הם מרגישים שאין קברניט. אם היה כזה אפשר היה לספוג את המכה, אבל היעדר קברניט הופך את המשוואה לנוראית. זה מדהים שהיו"ר סול בארר הצליח להביא אדם כמו פסקל סוריו, והוא הצליח רק בגלל שבארר עצמו הוא שם בתעשיה. אבל הפרסום המוקדם מנע את הגעתו, ואת התוצאות רואים היום. קשה עכשיו להביא מנכ"ל מהשורה הראשונה".

 

בני לנדא בני לנדא

 

לנדא ממשיך וטוען שחייבים להחליף את כל הדירקטורים בחברה. "הם מסתתרים מאחורי התקנון של החלפה מדורגת של דירקטורים (3 בשנה). אז כל 3-4 שנים דירקטור עומד מחדש להצבעה. זה הליך שכבר לא מקובל בחברות מתקדמות. כל הבורד צריך להתחלף היום". כמו כן, מוסיף לנדא כי החברה חייבת להביא מנכ"ל מהתחום האינובטיבי שיידע להוציא את העגלה מהבוץ.

 

החברה צריכה לחשוש מפשיטת רגל? הסדר חוב?

"המצב מאד מדאיג. אני לא מספיק מומחה כדי לענות על השאלה הזו. אני מאמין שעדיין ניתן להציל את טבע".

 

אתה מלא ביקורת כבר תקופה ארוכה. מכרת את המניות שלך כבר? אם הניהול כזה רע.

"אני חייב לומר לך דבר אחד שיש לגביו תפיסה מוטעית. אני לא סוחר במניית טבע. לא קונה ולא מוכר. אף פעם לא הייתי בעל מניות גדול בטבע, והמניה לא היתה חלק מהותי מתיק ההשקעות שלי. אני מחזיק מניות רק בשביל שאוכל להשפיע. זו לא השקעה פיננסית בשבילי אלא סמל של התעשיה הישראלית, סוג של השקעה במדינה ולא למטרות רווח. לא עליתי לארץ כדי להרוויח מטבע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x