$
בורסת ת"א

בית ההשקעות פורטה של חגי בדש יוצא לדרך: השיק שלוש קרנות נאמנות

שתיים מתוך שלוש קרנות הנאמנות שבחר בדש להקים הן בעלות חשיפה מנייתית יחסית גבוהה - קרן גמישה וקרן מניות. ככל הנראה על רקע פוטנציאל התשואה הנמוך הגלום באגרות החוב

רחלי בינדמן 10:3706.08.17

פעילות בית ההשקעות החדש של חגי בדש, לשעבר מנכ"ל פסגות, יוצאת לדרך. בית ההשקעות שנקרא פורטה השיק הבוקר שלוש קרנות נאמנות תחת ההוסטינג של בית ההשקעות אלומות. בית ההשקעות לא מחזיק ברשיון ניהול קרנות וכל פעילות הבק אופיס, וועדות ההשקעה והדירקטוריון הן על בסיס הפלטפורמה של אלומות בתמורה לתשלום מצד פורטה.

 

 

בדש השיק שלוש קרנות נאמנות - קרן אחת גמישה (ללא מדיניות השקעות מוגדרת מראש ועם אפשרות לחשיפה של עד 120% למניות)- פורטה השקעות, שניה, מנייתית - פורטה מניות ושלישית קרן 80/20. בשלב ראשון וכל עוד לקרנות לא תהיה היסטוריית ביצועים של שנה לפחות, מערכות הדירוג של הבנקים לא תדרגנה אותם ומי שצפוי להשקיע בהן יהיו בני משפחה, חברים ויועצים בבנקים שיביאו לקוחות למרות העדר היסטורית תשואות מתוך היכרות ארוכת שנים עם בדש כמנכ"ל פסגות. מי שינהל את הקרנות הוא מנהל ההשקעות ששכר בדש - אבישי הרצנו שניהל שנים ארוכות את תחום המניות בקבוצת הביטוח הראל של משפחת המבורגר.

 

לא סתם בחר בדש ששתיים משלוש הקרנות שהשיק יהיו קרנות המתמחות בהשקעה עם חשיפה מנייתית גבוהה. זאת בין היתר על רקע העובדה ששוק האג"ח הממשלתיות והקונצרניות נמצא בשיאים ויש הטוענים שהשוק הקונצרני אף בועתי ולכן פוטנציאל התשואה העתידי שלו למול פוטנציאל הסיכון להפסדי הון או אירועי כשל פירעון מורכב יותר.

 

הקרן המנייתית תגבה דמי ניהול של 1.8% ותפעל להכות את מדד המניות הכללי. דמי הניהול של קרן 80/20 יעמדו על 0.85% ומדד הייחוס שתנסה להכות הוא מדד אג"ח כללי. הקרן הגמישה תגבה דמי ניהול של 1.5% בלבד. לקרן גמישה אין מדד ייחוס ספציפי ומטרתה לייצר תשואה חיובית לאורך זמן שתפצה על רמת הסיכון של הקרן.

 

חגי בדש חגי בדש צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x