$
שווקי חו"ל

אחרי קריסת המניה - לטבע יהיה קשה יותר לעמוד בהתניות הפיננסיות שלה עד סוף השנה

היקף החוב של טבע עומד על 35 מיליארד דולר. סמנכ"ל הכספים הזמני של החברה אמר אתמול למשקיעים כי יתכן וטבע תצטרך לפתוח במו"מ לשינוי ההתניות הפינסיות בחוב שלה

שירות כלכליסט 09:1204.08.17

אתמול (ה') דיווחה טבע על דוחות כספיים גרועים במיוחד ושלחה את מניית החברה לקריסה של 24% בוול סטריט. הירידות לא פסחו גם על אגרות החוב של החברה - והגבירו את החשש כי טבע לא תעמוד בהתניות הפינסיות של החוב שלה עד סוף השנה.

 

 

 

בשיחת הוועידה עם המשקיעים אתמול, אמר סמנכ"ל הכספים הזמני של החברה, מייקל מקללן (Michael McClellan), כי יתכן והחברה תצטרך לנהל מו"מ לשינוי חלק מההתניות הפיננסיות של החוב שלה. אמירה זו הגיעה במקביל להודעת החברה על הפחתה דרמטית של 75% בדיבידנד בעקבות תוצאות הרבעון השני, שכללו מחיקת ענק של 6 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אחרי תוצאות הרבעון השני עלה יחס החוב ל-EBITDA של טבע לרמה של 4.56. זאת, לאחר שיחס החוב עמד על רמה חיובית יותר של 4.49 ברבעון הראשון. טבע מחויבת להוריד את יחס החוב ל-EBITDA שלה לרמה של 4.25 עד סוף השנה - על מנת לעמוד בהתניות הפינסיות של החוב שלה.

 

היקף החוב של טבע עומד על 35 מיליארד דולר. היקף החוב של טבע זינק לאחר הרכישה של החטיבה הגנרית של אלרגן תמורת 40.5 מיליארד דולר - רכישה שהתבררה כרכישה מאוד לא מוצלחת לתוצאות הכספיות של החברה.

 

היום, חברת הדירוג מודי'ס הורידה את הדירוג של חברת התרופות הישראלית בדרגה אחת, לרמה של Baa3, עם אופק שלילי. "הורדת הדירוג לטבע משקפת האטה בהקטנת המינוף הצפויה שלה, לאור הצפי לחולשה בשוק הגנרי בו פועלת החברה והתחרות הצפויה לתרופת הדגל שלה - הקופקסון", קבעו כלכלני מודי'ס.

 

כעת המשימה של טבע היא להוכיח כי היא יכולה להוריד עוד את רמת המינוף שלה - אחרת יתכן כי תספוג הורדות דירוג נוספות.

 

 

יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע צילומים: עמית שעל, בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x