$
בורסת ת"א

מנכ"ל טבע: "אם המפעלים בישראל לא יהיו תחרותיים - תהיה בעיה"

על רקע הפסדי הענק ברבעון השני אומר היום המנכ"ל הזמני של טבע, יצחק פטרבורג: "אני מנהל מרבית חיי, וכל החלטה לפטר היא החלטה לא קלה". על העובדים בארץ אמר כי "מעולם לא אמרנו את המספרים שאנחנו מתכוונים לפטר בישראל"

אלי שמעוני 19:3803.08.17

"אני מנהל מרבית חיי, וכל החלטה לפטר היא החלטה לא קלה", כך אמר היום (ה') ל"כלכליסט" יצחק פטרבורג, המשמש בתפקיד המנכ"ל הזמני של טבע. פטרבורג אמר את הדברים על רקע ההפסד הענק שרשמה טבע בדו"חות הרבעון השני של 2017, בהיקף של 6 מיליארד דולר.

 

 

 

פטרבורג התייחס לפיטורים בעולם וגם בישראל. בנוגע לפיטורים בישראל אמר: "זה נועד לשמר את התחרותיות, ולראות איך אנחנו דואגים שנהיה יעילים ותחרותיים. מעולם לא אמרנו את המספרים שאנחנו מתכוונים לפטר בישראל, אלו בעיקר מספרים מתוך כותרות. אני גם לא אמרתי מה אנחנו שוקלים. אנחנו נעשה את מה שנכון, ודרך אגב נכון גם למפעלים בישראל - אם המפעלים בישראל לא יהיו תחרותיים אז תהיה בעיה יותר גדולה מאשר השאלה האם צריך לייעל או לשפר את קווי הייצור בישראל כדי שיהיו תחרותיים. אנחנו בשיחות עם העובדים, בשיחות עם ההסתדרות שומעים את כל הרעש, ועדיין עושים מה נכון לטבע בעולם התחרותי שאנחנו נמצאים", אמר פטרבורג.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוגע לפיטורים בפעילויות טבע בשאר העולם אמר פטרבורג: "יש משנה סדורה איך לנהל את המצב. חשוב להבין שאנחנו תמיד מציגים את זה לעומת אותה נקודת התחלה כאשר רכשנו את אקטביס. אז אמרנו שאנחנו מצפים לרדת במצבת כח האדם ב-5,000 איש. לא כולם הם פיטורים, חלק זה נובע מכפילויות בתפקידים, חלק בוחרים ללכת וחלק זה באמת קיצוצים. אנחנו נמצאים כיום מול המספר של אז ב-6,000 איש. כלומר אנחנו כבר נמצאים באלף יותר ממה שהיה התכנון המקורי, ואנחנו מצפים שעד סוף השנה נפרד מאלף נוספים, ונגיע ל-7,000 לעומת היום הראשון של עסקת אקטביס".

 

פטרבורג התייחס לחולשה בשוק הגנרי האמריקאי, חולשה שבגללה נאלצה החברה לבצע את המחיקה החשבונאית: "הלחץ בשוק הגנרי האמריקאי קיים כבר זמן די ארוך. לחץ המחירים החל כבר במאבק לנשיאות בארה"ב".

 

"בשלושת החודשים האחרונים קרו עוד שני דברים גדולים. האחד זה ונצואלה, זה הגיע למספרים בלתי נתפסים, בלתי ניתן כמעט לנהל איזה עסק בונוצואלה. הדבר השני הגדול שהתרחש בארה"ב זה מיזוג לקוחות. בארה"ב יש שוק מרוכז, 3-4 לקוחות מחזיקים את רוב השוק, כאשר לקוח כמו וולמארט מבצע רכישות ביחד עם חברת מקסון במסגרת משותפת הם לחצו את המחירים. כאשר ניתחנו את ההשפעה ראינו השלכה יותר חמורה משציפינו", סיכם.

 

 

מימין: יצחק פטרבורג ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מימין: יצחק פטרבורג ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן צילומים: יונתן בלום, עומר מסינגר

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x