$
בורסת ת"א

פסגות טרפד את השכר של לוי רחמני

למנכ"ל חברת האחזקות של איילון ביטוח לא אושר שכר בעלות של 2.5 מיליון שקל

רחלי בינדמן 07:1503.08.17

אסיפת בעלי המניות של חברת הביטוח איילון לא אישרה אתמול את תנאי העסקתו של מנכ"ל חברת האחזקות ובעל השליטה לוי רחמני (86). בית ההשקעות פסגות היה היחיד שהתנגד להסכם השכר של רחמני מקרב המוסדיים, שהם בעלי מניות המיעוט בחברה (12%), והוא זה שטרפד את האישור. מגדל, הפניקס, קרן ההשתלמות וקופות הגמל של ההנדסאים והטכנאים ופורסט קרנות נאמנות תמכו בהסכם השכר.

בנוסף לתפקידו כמנכ"ל חברת האחזקות מכהן רחמני גם כנשיא ודירקטור בה, וזאת בנוסף להיותו דירקטור בחברות־הבנות, לרבות בחברת הביטוח, המנוהלת בידי אריק יוגב. ככל הידוע, בפסגות לא אישרו את ההסכם, כיוון שמדובר בבעל שליטה שהוא גם מנכ"ל, גם נשיא וגם דירקטור, בניגוד למדיניות פסגות לגבי כפל תפקידים.

 

תנאי ההעסקה המבוקשים כוללים רכיב קבוע בהיקף שנתי שלא יעלה על 2.5 מיליון שקל, ומשקפים עלות חודשית של 208 אלף שקל על 100% משרה. מדובר בעלייה של 12% לעומת שכרו הקודם. חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי דווקא תמכה בהסכם החדש, לאחר שהסתייגה מסעיף אחד בו. במקור ביקשה החברה לשלם לרחמני, אם יגיע למצב של אובדן כושר עבודה מלא, פיצוי השווה לדמי ניהול של 12 חודשים. לאחר כמה דיונים שקיימה אנטרופי עם החברה הוחלט להוריד את הסעיף, דבר שסיפק את חברת הייעוץ.

 

לוי רחמני לוי רחמני צילום: שאול גולן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x