$
בורסת ת"א

קרן נוי רוכשת 49% מהפעילות הסולארית של קבוצת אספן

קרן התשתיות הגדולה בישראל תשלם תמורת הפעילות 55 מיליון שקל. תזרים מזומנים פנוי של 53 מיליון שקל יסייע לאספן להקטין מינוף ולהמשיך במגמת ההשקעה בנדל"ן מניב

אורן פרוינד 18:2002.08.17

אספן גרופמיישמת את אסטרטגיית היציאה המדורגת מהתחום הסולארי לטובת התמקדות בפיתוח פעילות הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. החברה, בניהולו של גיא אליאס, הודיעה היום (ד') כי חתמה על הסכם למכירת 49% מהפעילות הסולארית שלה לקרן נוי 2, קרן התשתיות הגדולה בישראל, תמורת 55 מיליון שקל.

 

 

 

המחיר משקף לכלל הפעילות שווי של 112 מיליון שקל. עם השלמת העסקה צפויה אספן להגדיל את ההון העצמי ב־12 מיליון שקל ולקבל תזרים מזומנים פנוי של 53 מיליון שקל. התזרים יסייע לה להקטין את רמת המינוף במאזנים ולהמשיך להשקיע בנדל"ן המניב.

 

אספן פועלת בתחום הסולארי באמצעות כמה חברות־בנות, פעילות שהניבה לה ב־2016 הכנסות של 35 מיליון שקל. בתחום הנדל"ן פועלת אספן בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של מבני משרדים, שירותים, מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה, שוויץ וישראל. כיום בבעלותה מבנים להשכרה בשטח כולל של 316 אלף מ"ר, המושכרים לכ־300 שוכרים בתפוסה של 96%.

 

קרן נוי 2, בניהול פיני כהן, רן שלח וגיל־עד בושביץ, ממשיכה באסטרטגיית ההשקעה באנרגיות מתחדשות, תוך דגש על תחום הסולארי. עסקה זו מצטרפת לעסקת ענק בה השקיעה הקרן לאחרונה בתחום האגירה השאובה ובה תחזיק הקרן 60% מפרויקט כוכב הירדן, יחד עם חברת האצ'יסון.

 

גיא אליאס גיא אליאס צילום: יח"צ

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x