בורסת ת"א

סודהסטרים מסכמת רבעון: ההכנסות עלו ל-130 מיליון דולר, הרווח זינק ב-84%

זאת בהשוואה להכנסות של 119 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; האנליסטים ציפו להכנסות של 129 מיליון דולר; הרווח הנקי הסתכם ב-14.3 מליון דולר

ניר טל 16:2402.08.17

מגמת ההתחזקות של הדולר אל מול היורו לא הפריעה לסודהסטרים לבסס את מעמדה בשוק האירופי ולרשום גידול של 10% בהיקף ההכנסות המופקות ביבשת לסך של 81.6 מיליון דולר – 62.5% מסך הכנסותיה לרבעון.

 

 

היקף ההכנסות שרשמה החברה הסתכם ב-130.5 מיליון דולר במהלך הרבעון. זאת, בהשוואה ל-119 מיליון דולר ברבעון המקביל. האנליסטים ציפו להכנסות של 129 מיליון דולר. החברה, בניהולו של דניאל בירנבאום, המייצרת מערכות ביתיות להכנת מים מוגזים מסכמת את הרבעון השני לשנת 2017 עם רווח נקי של 14.3 מליון דולר לבעלי המניות המשקף גידול של 84% בשורה התחתונה. הרווח (מדולל) למניה הסתכם במהלך הרבעון ב-64 סנט למניה והוא גבוה מתחזיות האנליסטים שנקבו ברווח של 53 סנט למניה.

 

לצד הצמיחה הגיאוגרפית באירופה ובאמריקה, הגידול של סודהסטרים מיוחס, בין היתר, לגידול בהיקף המכירות של מערכות ההגזה שהסתכם ב-859 אלף מערכות בהשוואה ל-637 אלף במהלך הרבעון המקביל. מדובר בגידול של 35% בהיקף הכמות הנמכרת שגרר עימו גם גידול בהיקף מילויי ה-CO2 שהסתכם בכ-8.2 מילויים, כמות שיא לטענת החברה.

 

הגידול במכונות לייצור סודה הוביל לגידול במילויים, כשעל פי הערכות 90% מהצריכה של מוצרי סודהסטרים היא להכנה של מים מוגזים. זאת, כחלק מאסטרטגיה מוצהרת של החברה למעבר למים מוגזים שניכרת בתוצאותיה, ובעובדה שהיקף מילויי הטעמים שנמכרו רשם ירידה של 10% ביחס לרבעון המקביל. בהתייחס לזה אומר בירנבאום בהודעת החברה "תוצאות אלה משקפות צריכה של 460 מיליון ליטר לרבעון, בערך פי שלושה ממותגי המים המוגזים סן פלגרינו ופרייר השייכים לקונצרן נסטלה העולמי" מדגיש דניאל בירנבאום מנכ"ל החברה.

 

דניאל בירנבאום דניאל בירנבאום

 

כתוצאה מהגידול בהכנסות, הסתכם הרווח הגולמי של סודהסטרים בכ-69 מיליון דולר לעומת 60 מיליון דולר ברבעון המקביל. בסודהסטרים מייחסים זאת לניצול התפוקות ושליטה במבנה ההוצאות הקבועות בחברה, כמו גם לתמהיל המכירות שכלל מרווחים גבוהים יותר כמו מכירת מכונות מדגם "FIZZI". כתוצאה, הרווח התפעולי הסתכם בכ-16.8 מיליון דולר, גידול של 82% בהשוואה לרבעון המקביל אז הסתכם הרווח התפעולי בכ-9 מיליון דולר. שיעור הרווחיות התפעולית עומד על 13% מההכנסות והוא הושפע בעיקר מהגידול ברווח הגולמי וזאת על אף השפעה שלילית של שערי החליפין (התחזקות הדולר מול היורו) שגרעה כ-3 מיליון דולר מהרווח הפוטנציאלי כפי שציינו בחברה.

 

ה-EBITDA במהלך הרבעון הסתכם בכ-22.5 מיליון דולר לעומת 13.5 מיליון דולר והוא גבוה מתחזיות האנליסטים. נכון לסיכום הרבעון השני בקופתה של סודהסטרים מזומנים בהיקף של 95 מיליון דולר בתוספת פיקדונות נזילים של 14 מיליון דולר – סה"כ 108 מיליון דולר זמינים, פי שניים בהשוואה לרבעון המקביל. לחברה הון חוזר של 231 מיליון דולר ושיעור ההון למאזן עומד על 81.5% ומציג מאזן איתן ונקי מחוב.

 

בהתייחס לזה מסתפק בירנבאום במשפט כללי שיכול לרמז על השימוש העתידי במזומני החברה "עם המשך הגידול בביקוש למוצרינו אנחנו בוחנים התרחבות תפעולית עתידית באתרים שונים בארץ ובעולם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x