$
בורסת ת"א

אקזיט לקרן פורטיסימו: מוכרת את דיפ-טק ב-80 מיליון דולר

חברת פרו האמריקאית רוכשת את החברה הישראלית המפתחת מדפסות דיגיטיליות ודיו לתעשיית הזכוכית. 60 מיליון דולר ישולמו במזומן וסכום נוסף של 20 מיליון דולר יותנה בביצועים

גולן חזני 12:3302.08.17

אקזיט מרשים לקרן פורטיסימו: הקרן הודיעה היום על מכירת חברת הפורטפוליו שלה דיפ-טק תמורת 80 מיליון דולר. הרוכשת היא חברת פרו (ferro) האמריקאית הנסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר. פרו תשלם 60 מיליון דולר במזומן, בעוד שסכום נוסף של 20 מיליון דולר יותנה בביצועים וישולם במשך תקופה של שנתיים.

פורטיסימו מחזיקה 80% בדיפ-טק, ולצידה מחזיק היזם והתעשיין גרא עירון בנתח של 15% מהחברה, והתמורה תחולק בין שניהם על פי חלקם היחסי.

 

פורטיסימו נכנסה להשקעה בחברה במאי 2011, עם הזרמה של מיליון דולר, לפי שווי 15 מיליון דולר אחרי הכסף. בהמשך רכשה הקרן את חלקם של קבוצת דלק ודן דוד, בהשקעה נוספת של 12 מיליון דולר.

 

דיפ-טק מפתחת ומשווקת מדפסות דיגיטליות ודיו קרמי ייחודי לתעשיית הזכוכית. באמצעות הפתרונות של דיפ-טק נוצר שוק חדש שהתפתח בשנים האחרונות של הדפסות על חזיתות בניינים, חלונות וקירות זכוכית בתחומי האדריכלות, עיצוב הפנים והתעשייה. בנוסף, לקוחות החברה משתמשים בהדפסות הדיגיטליות גם לשוק הרכב.

 

הטכנולוגיה הדיגיטלית של דיפ-טק מחליפה את דפוס המשי (בדומה לחברת קורנית שמדפיסה על טקסטיל - חברת פורטפוליו נוספת של פורטיסמו). החברה נוסדה ב-2005 ופועלת מכפר סבא, ומעסיקה 110 עובדים בישראל, ארה"ב, אירופה - עם מכירות שנתיות בסכום של כ-35 מיליון דולר.

 

חברת פרו, הרוכשת, מייצרת חומרים לציפוי והדפסות על זכוכית, באמצעות טכנולוגיה שאינה דיגיטלית, והמערכת הדיגיטלית של דיפ-טק צפויה לשמש כטכנולוגיה משלימה לחברה. 

 

פורטיסימו ושותפיה למכירה יוצגו על ידי עוה״ד גדעון וינשטוק ודותן אלחנן ממשרד וינשטוק זקלר ואילו פרו יוצגה על ידי עוה״ד דוני טולדנו ויואב דנקנר ממשרד ארדינסט בן נתן. 

 

יובל כהן, שותף ויו"ר קרן פורטיסימו יובל כהן, שותף ויו"ר קרן פורטיסימו צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x