$
בורסת ת"א

בדרך לרכישה? פרוטרום רכשה מניות אנזימוטק ב-12.9 מיליון דולר

פרוטרום תחזיק 7.6% ממניות אנזימוטק. ההשקעה התבצעה לפי מחיר של 7.4 דולר למניה, נמוך ב-12.4% לעומת מחיר הסגירה של מניית אנזימוטק אתמול

גיל קליאן 07:1301.08.17
פרוטרום דיווחה הלילה (ג') כי השקיעה סכום של 12.9 מיליון דולר במניות חברת אנזימוטק ממגדל העמק - חברה שנסחרת בנאסד"ק. כעת תחזיק פרוטרום 7.6% ממניות אנזימוטק.

 

ההשקעה התבצעה לפי מחיר של 7.4 דולר למניה, נמוך ב-12.4% לעומת מחיר הסגירה של מניית אנזימוטק אתמול. במהלך המסחר אתמול עלתה מניית אנזימוטק ב-5%, כאשר היא משלימה התחזקות של 29% מתחילת השנה.

 

אנזימוטק הונפקה בארה"ב בסוף 2013, כאשר מאז ההנפקה רשמה תשואה שלילית של 53.5%. החברה נסחרת לפי שווי של 193 מיליון דולר.

 

פרוטרום נימקה את ההשקעה באנזימוטק בכך ש"אנזימוטק מפתחת, מייצרת ומשווקת חומרי גלם ביו-אקטיביים חדשנים המבוססים על ליפידים (שומנים), לתעשיות תוספי התזונה, הבריאות, המזון הרפואי ותחליפי החלב לתינוקות והיא בעלת ידע, מו"פ ומוצרים שחלקם מעניין ורלוונטי לעסקי הליבה של פרוטרום".

 

פרוטרום לא סיפקה אינדיקציה ברורה לשאלה האם מדובר ברכישה בודדת, או בפתיחת מהלך לרכישת החברה. חברת תמציות הטעם והריח בניהולו של אורי יהודאי ציינה כי "פרוטרום רואה את ההשקעה באנזימוטק מעניינת ורלוונטית וזאת אם יחול שינוי מהותי באסטרטגיה העסקית של אנזימוטק ובמימושה. בהתאם לאסטרטגיה העתידית ולמימושה ולמדדים נוספים, כמצבה העסקי והפיננסי של אנזימוטק ושווי השוק שלה, תבחן פרוטרום את השקעתה העתידית ותשקול להגדיל או להקטין את אחזקתה".

 

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: תומי הרפז

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x