$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

איפקס הנפקות מביאה עוד אמריקאית לת"א

חברת הנדל"ן לבתי אבות סיעודיים Chosen Properties שבבעלותו של הישראלי לשעבר משה אורלנסקי, תצא בקרוב לרוד שואו בהובלת איפקס ותנסה לגייס באג"ח 100 מיליון דולר

אורן פרוינד 07:0701.08.17

איפקס הנפקות, חברת החיתום שהביאה לישראל את אורבנקורפ הקנדית - שקרסה באפריל 2016 והשאירה את המשקיעים הישראלים עם חובות של 180 מיליון שקל - חוזרת לשוק ההון עם הנפקה חדשה. ל"כלכליסט" נודע כי איפקס צפויה לצאת בקרוב לרוד שואו עם חברת הנדל"ן האמריקאית Chosen Properties שבבעלות הישראלי לשעבר משה אורלנסקי. זו תנסה לגייס באג"ח 100 מיליון דולר בבורסת תל אביב בשבועות הקרובים. באייפקס הנפקות מקווים שהמשקיעים הישראלים ישכחו את המחדל של אורבנקורפ, שבעליה אלן ססקין מצוי בימים אלה תחת תביעה אישית הכוללת האשמות של הפרת התחייבויות בתשקיף לכאורה.

 

 

Chosen Properties, הידועה בארה"ב בשם Chosen healthcare, מחזיקה ב־22 נכסים שמשמשים בתי אבות סיעודיים במדינות אינדיאנה, איווה וטקסס. המודל העסקי של החברה דומה לזה של חברת סטרוברי פילדס, שהובאה אף היא לישראל על ידי איפקס: הנכסים המושכרים לבתי האבות נוצקים לתוך חברה ייעודית שרשומה באיי הבתולה, ללא הפעילות של בתי האבות עצמם. Chosen Properties מחזיקה בבעלות מלאה על כל הנכסים שלה, ובניגוד לחברות נדל"ן אמריקאיות אחרות שהגיעו לישראל, היא תביא את כל הפורטפוליו שלה להנפקה בתל אביב.

 

שווי נכסיה של Chosen Properties מוערך ב־250 מיליון דולר, וההון העצמי ב־140 מיליון דולר. הרווח התפעולי נטו (NOI) צמח מ־11 מיליון דולר בשנת 2015 ל־17 מיליון דולר ב־2017. אחד היתרונות של החברה הוא ש־90% מהכנסותיה מסובסדות על ידי הממשל האמריקאי במסגרת ביטוחי הבריאות.

 

נכסים של Chosen Properties - חברת נדל"ן לבתי אבות סיעודיים באינדיאנה נכסים של Chosen Properties - חברת נדל"ן לבתי אבות סיעודיים באינדיאנה

 

הגיוס מיועד להחלפת חובות בנקאיים יקרים

למשה אורלנסקי, שגדל ברעננה, אין ככל הידוע עסקים בישראל. הוא עזב את הארץ לפני יותר מעשר שנים והחל לעסוק בנדל"ן. חברת Chosen healthcare מהווה את עיקר הפעילות שלו בארה"ב. את הכסף שיגייס בישראל מייעד אורלנסקי, בדומה למרבית חברות הנדל"ן האמריקאיות, להחלפה של חובות בנקאיים ישנים ויקרים. ייתכן כי החברה תחליט לחלק חלק מהכסף שתגייס כדיבידנד לבעלים, אולם טרם התקבלה החלטה בעניין. כותב התשקיף להנפקה הוא עו"ד בועז נוימן מפישר בכר.

 

UIRC מוסיפה שעבוד לרצות את המשקיעים

חברת נדל"ן אמריקאית נוספת מתקרבת בימים אלה להנפקה בתל אביב. UIRC תנסה אף היא לגייס אג"ח ב־100 מיליון דולר בבורסה בשבועות הקרובים. החברה כבר פרסמה תשקיף והחלה ברוד שואו, ובמקור תכננה לגייס את הסכום בסדרה אחת שאינה מובטחת בשעבוד. אולם נוכח ביקורת מהמשקיעים המוסדיים החליטה לשנות את מבנה ההנפקה. היקף הגיוס לא ישתנה, אולם החברה תבצע הנפקה של שתי סדרות. האחת, סדרה א' שהיקפה יהיה 85–80 מיליון דולר, תהיה מגובה בשעבוד על 27 נכסים בשווי כולל של 100 מיליון דולר. הנכסים מייצרים NOI של 6.6 מיליון דולר בשנה ושיעור האחזקה בהם הוא 100%. שיעור התפוסה של הנכסים עומד על 90% וחוזי השכירות שלהם הם ל־5.1 שנים. את היתרה תגייס החברה לסדרה ב', שלא תהיה מובטחת בשעבוד.

 

UIRC היא החברה האמריקאית הראשונה שדיסקונט חיתום תוביל את הנפקתה בישראל לאחר שהמנכ"ל הקודם שלה יהונתן כהן עזב לטובת הקמת פעילות משלו — אינפין. עם זאת, דיסקונט חיתום כבר היתה מעורבת עם אינפין בכמה הנפקות. בין היתר היא היתה שותפה בהנפקות של החברות רילייטד במרץ 2015, קליין גרופ בנובמבר 2015 ודלשה בינואר 2016. בעבר ניסתה דיסקונט חיתום להביא לישראל את חברת וויטקוף של המיליארדר סטיב וויטקוף כדי לגייס חצי מיליארד שקל, אולם זו החליטה לסגת מההנפקה בשל המצב בשווקים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x