$
בורסת ת"א

HOT מאבדת מנויי טלוויזיה אך מתחזקת בסלולר ובאינטרנט

ברבעון השני הצליחה חברת התקשורת לשלש את הרווח הנקי על אף נטישה של 6,000 מנויי טלוויזיה ולהוביל את הגיוס בגזרת מנויי הסלולר. מנכ"לית HOT: "אנו מברכים על התחרות בשוק הטלוויזיה"

אביב גוטר ואלי שמעוני 07:5730.07.17

רגע לפני שפרטנר נכנסת לשוק הטלוויזיה, חברת התקשורת HOT הודיעה כי ברבעון השני של 2017 נטשו את החברה כ־6,000 מנויי טלוויזיה – כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסמה החברה ביום חמישי בלילה. מאז הרבעון המקביל בשנה שעברה היקף מנויי הטלוויזיה של החברה הצטמצם ב־20 אלף, והסתכם ב־799 אלף לקוחות. 

הכנסות החברה גדלו ברבעון השני ל־1.05 מיליארד שקל – עלייה של כ־4% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. זאת, אף שמספר הלקוחות הכללי של החברה ירד ל־1.01 מיליון – ירידה של 4,000 לקוחות בהשוואה לרבעון הקודם ו־13 אלף לקוחות בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. התשלום הממוצע מלקוח במגזר הכבלים (טלוויזיה, אינטרנט וטלפון קווי) נותר יציב, ועמד בסוף התקופה על 231 שקל ללקוח בחודש.

 

הרווח התפעולי זינק, אך ה־EBITDA נותר דומה

הרווח התפעולי של HOT הסתכם ב־144 מיליון שקל לעומת 107 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד – זינוק של כ־35%. הרווח הנקי ברבעון שולש ל־59 מיליון שקל, לעומת רווח של 18 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) הסתכם בכ־430 מיליון שקל, ללא שינוי מהרבעון המקביל, אך שיעורו ירד מ־43% מההכנסות בתקופה המקבילה בשנה שעברה ל־41% השנה.

 

מה שהביא להבדל בין שורת הרווח ל־EBITDA היא בעיקר ירידה בהוצאות הפחת ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל. הדבר נובע מהאצת פחת בגין פירוק אתרי תשתית תקשורת של החברה, עקב מעבר להסכם שיתוף רשתות עם פרטנר. חלק נוסף מההפרש בין שורת הרווח ל־EBITDA נובע מירידה בשיעור המס.

 

בעוד שהיקף המנויים בטלוויזיה יורד, HOT מצליחה להתרומם במגזרים אחרים. חברת הסלולר HOT מובייל ממשיכה את תנופת הגיוסים ומובילה את השוק עם גיוס של 30 אלף מנויים ברבעון השני ועלייה של כ־200 אלף מנויים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה – ומונה כיום כ־1.5 מיליון מנויים. הכנסות HOT מובייל ממשיכות לצמוח, עם עלייה של כ־19% ביחס לרבעון מקביל אשתקד ל־298 מיליון שקל. על פי הנתונים, לקוח סלולר ממוצע משלם בחודש כ־52 שקל, עלייה של שקל לעומת הנתון ברבעון הקודם וברבעון המקביל בשנה שעברה.

 

גזרה נוספת ש־HOT התחזקה בה בשנה האחרונה היא שירותי האינטרנט, שם HOT הצליחה לגייס כ־2,000 מנויים ברבעון השני של השנה והגיעה לעלייה של 18 אלף מנויים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

"כמות המנויים הגבוהה ביותר בשוק הסלולר"

לדברי מנכ"לית HOT טל גרנות־גולדשטיין, "הקבוצה מסיימת את הרבעון השני בעלייה. HOT מובייל גייסה את כמות המנויים הגבוהה ביותר בשוק הסלולר וממשיכה במגמת הצמיחה בהכנסות וב־EBITDA". "אנו מברכים על התחרות בשוק הטלוויזיה", הוסיפה גרנות־גולדשטיין.

  

טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT צילום: דור מנואל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x