$
בורסת ת"א

הושלמה עסקת המכירה של אורמת לאוריקס היפנית תמורת 628 מיליון דולר

קרן פימי המנוהלת על ידי ישי דוידי מכרה מניות בהיקף של 410 מיליון דולר, משפחת ברוניצקי ב-193 מיליון דולר והמנהלים ב-25 מיליון דולר

גולן חזני 09:0027.07.17

אורמת טכנולוגיות מדווחת הבוקר (ה') על השלמת העסקה שבה רכשה אוריקס היפנית את השליטה בחברה מידי קרן פימי, משפחת ברוניצקי והמנהלים יצחק אנג'ל ודורון בלשר (ונוספים) תמורת 628 מיליון דולר. קרן פימי המנוהלת על ידי ישי דוידי מכרה מניות בהיקף של 410 מיליון דולר, משפחת ברוניצקי ב-193 מיליון דולר והמנהלים ב-25 מיליון דולר.

 

אורמת טכנולוגיות נסחרת בשווי 3 מיליארד דולר ופימי שהשקיעה בה 145 מיליון דולר ב-2012 רושמת תשואה של 300% על האחזקה. פימי ביצעה מספר מהלכים אסטרטגים ופיננסים במהלך חמש השנים האחרונות שסייעו לחברה להכפיל את ה-EBITDA לרמה של כ-325 מיליון דולר בשנת 2016 ולהעביר את החברה מהפסד נקי לרווח נקי של למעלה מ-100 מיליון דולר. השיפור הניכר בתוצאות החברה הביא לעליה של כ-300% במניה.

 

גילון בק, יו"ר אורמת טכנולוגיות ושותף בכיר בפימי: "אני שמח על השלמת העסקה המורכבת לקונצרן הענק היפני. מכירת מניות פימי באורמת טכנולוגיות מהווה חלק מהאסטרטגיה של פימי לרכישת חברות והשבחתן ומציאת עיתוי נכון מבחינת החברה, השותפים והקרן לממש את אחזקותיה. הקרן החליטה לממש כעת את אחזקתה באורמת, כאשר החברה מצויה בתנופת צמיחה, עם הנהלה חזקה.

 

אנו בטוחים כי רכישת מניות פימי באורמת טכנולוגיות ע"י אוריקס, שהוא קונצרן ענק שחרט על דיגלו צמיחה בתחום האנרגיה המתחדשת העולמית בכלל ובמזרח הרחוק בפרט יביא להמשך הצמיחה וביסוס מעמדה של אורמת כחברה מובילה עולמית".

 

 ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x