שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

רבעון שני בקוקה קולה: צניחה של 60% ברווח הנקי

ענקית המשקאות האמריקאית רשמה ברבעון רווח של 1.37 מיליארד דולר, זאת לעומת רווח של 3.45 מיליארד דולר אשתקד. ההכנסות הסתכמו ב-9.7 מיליארד דולר - מעל התחזיות

שירות כלכליסט 15:0626.07.17

קוקה קולה פרסמה היום (ד') את תוצאות רבעוניות שעקפו את התחזיות. חברת המשקאות האמריקאית דיווחה כי עבור הרבעון השני הרווח הנקי עמד על 1.37 מיליארד דולר, ירידה מ-3.45 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר בירידה של 60%.

 

הרווח המותאם של קוקה קולה עמד על 59 סנט - זאת בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו ל-57 סנט למניה. כמו כן, ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-9.7 מיליארד דולר, ירידה של 16% לעומת 11.5 מיליארד דולר בשנה שעברה, אך גבוה מהתחזיות שעמדו על 9.6 מיליארד דולר. בקולה ייחסו את הירידה בהכנסות לתהליך המתמשך של הוצאת עסקי הבקבוקים לזיכיונות ולהמרות מט"ח.

 

החברה דיווחה עוד כי התחזית לשנה כולה מצפה כעת להישארות ללא שינוי עד ירידה של 2% לעומת השנה שעברה, אז עמד הרווח המותאם על 1.91 דולר.

"התוצאות שלנו ברבעון השני משקפות את ההתקדמות המתמשכת שלנו בהגשמת היעדים האסטרטגיים שהצבנו והאצת המהפך של העסק שלנו לחברת משקאות טוטאלית", מסר המנכ"ל החדש ג'יימס קווינסי. אלו הן התוצאות הרבעוניות הראשונות של החברה תחת המנכ"ל החדש.

 

קוקה קולה קוקה קולה צילום: בלומברג

 

קווינסי הדגיש כי הוא מעוניין להתמקד בהעלאת המכירות של האריזות הקטנות והמשקאות הדיאטטיים, וזאת כדי לעמוד בצרכי הצרכנים המחפשים אופציות בריאות יותר. בהתאם, קולה זירו (Coca-Cola Zero Sugar) ייכנס לשוק האמריקאי החל מהחודש הבא, לאחר שרשם צמיחה דו ספרתית באירופה, במזה"ת, אפריקה ובאמריקה הלטינית. החברה ממשיכה להתקשות בשווקים מתעוררים כמו ברזיל וונצואלה, אך בכלכלות המפותחות – אירופה וצפון אמריקה – התוצאות חזקות, כך לפי קווינסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x