$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

אפקט יינות ביתן: רמי לוי הוסיפה 3.4%, רבוע נדל"ן החסירה 5.2%

נטו עצרה את מכירת הסחורות לרשתות מגה ויינות ביתן - שופרסל התחזקה ב-2.5% ורשת ויקטורי עלתה ב-4.5%; סומוטו התחזקה ב-5.7% אחרי שדיווחה על שתי הצעות רכש פוטנציאליות

כתבי שוק ההון 17:2825.07.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

17:25 - המסחר בתל אביב נחתם בעליות. ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.3%. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד שקל. מניית בזק איבדה 3% ובסה"כ 26% מתחילת השנה. מניות הקמעונאות בלטו - שופרסל עלתה ב-2.5%, רמי לוי הוסיפה 3.4%, ויקטורי התחזקה ב-4.5% ורבוע נדל"ן החסירה 5.2%.

 

בזק תבחן מחדש את הסכם הניהול של יורוקום - לאור החקירה בחברה. לפי ההסכם, דירקטורים מכהנים שאינם בלתי תלויים או חיצוניים אינם זכאים לתשלום עבור עבודתם כדירקטורים, אולם בזק מעבירה מדי שנה סכום ליורוקום, דמי ניהול, שנועדו לממן את פעילותם. ב-2016 דמי הניהול עמדו על 6.3 מיליון שקל, מתוכם כ-4 מיליון מוקצים לאלוביץ' מתוקף תפקידו כיו"ר הדירקטוריון. 

 

15:40 - עוד מניה מרכזית שמגיבה לטלטלה ביינות ביתן היא מניית רבוע נדל"ן, שתלויה במידה רבה בדמי שכירות של רשת מגה שבבעלות ביתן. רבוע נדל"ן מאבדת כעת 6%, במחזור כפול מהממוצע.

 

14:00 - מניות רשתות הקמעונאות המתחרות של יינות ביתן מזנקות במחזורים גבוהים: שופרסל עולה ב-3.6% (מחזור של 6 מיליון שקל), רמי לוי עולה ב-3.2% (מחזור של 8 מיליון) וויקטורי עולה ב-3.8% (2.7 מיליון).

 

13:40 - נטו עצרה את מכירת הסחורות לרשתות מגה ויינות ביתן. הבוקר עצרה נטו שבשליטת עדי עזרא את אספקת הסחורה לרשתות בשל חשש מאי-עמידה בתשלומים. לפי הערכות, מכירות נטו לקבוצה מסתכמות ב-160 מיליון שקל בשנה. מיכל אלשייך, אנליסטית בכירה באסקלנס נשואה אומרת בתגובה כי הסכסוך בין נטו ליינות ביתן שהחל עוד לפני מספר חודשים הביא לירידה בהיקפי הפעילות של נטו מול הרשת מ-400 מיליון שקל ל-160 מיליון וכעת לעצירה מוחלטת. הגם שייתכן שמדובר בסכסוך נקודתי, אלשייך מעריכה כי המשבר של יינות ביתן הולך ומתקרב. "סביר שזה ייקח עוד זמן אך נראה, בהתאם לדברי ספקים נוספים וקמעונאיות שזה הכיוון. מדובר בידיעה חיובית לכלל המתחרות", אמרה.

 

דודי עזרא בעל השליטה בקבוצת המזון נטו דודי עזרא בעל השליטה בקבוצת המזון נטו צילום: נועם מושקוביץ'

 

12:40 - הראל פיננסים: "השוק הישראלי ממשיך להיות הנתח הגדול ביותר של תיק ההשקעות. ההשקעה במניות בישראל והגמישות בבחירת מניות מכל המדדים התבררה בחודשיים האחרונים כנכונה יותר, כאשר הפער בין ת"א 35 לת"א 90 מגיע ל-8.5% - לטובת המניות הגדולות. גם במבט קדימה אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה עיקרית לשוק המקומי ועל פיזור ההשקעה בין המדדים השונים, ללא מגבלה. החשיפה למניות נשארת 80%-85% לאור התנודתיות המאפיינת את השוק בשבועות האחרונים, כדי להבטיח גמישות במקרה של היווצרות הזדמנויות".

 

11:04 - סומטו חוזרת למסחר עם זינוק של 10%.

 

10:50 - סומטו מדווחת כי שני גופים זרים הביעו את כוונתם לרכוש מניות של החברה. לפי הדיווח, אחד הגופים הגיש הצעה פורמאלית לרכישת כל מניות החברה במחיר של 3.70 שקלים למניה, בכפוף לתנאים מסוימים הכוללים גם בדיקת נאותות. ביחס לגוף הזר השני, מדווחה החברה, כי טרם נתקבלה אצל הצעה פורמלית, והמידע שנמסר בעל פה התיחס לאפשרות רכישת רוב מניות החברה, בתמורה הנחזית להיות גבוהה יותר. במסגרת השיחות כאמור הוזכר מחיר של 4 שקלים למניה. דירקטוריון החברה טרם דן בהצעות אלה. מניית החברה נכנסה להפסקת מסחר - תשוב ב-11:04.

 

בן גירון סומוטו בן גירון סומוטו צילום: עמית שעל

 

09:45 - עליות שערים קלות בפתיחת המסחר בבורסת תל אביב: מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, מדד ת"א 125 מתחזק ב-0.2% ומדד הבנקים עולה ב-0.4%. בזק עולה ב-1%.

 

08:35 - מערך הייעוץ בבנק לאומי: "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. התמחור באפיק זה אמנם גבוה, אך זאת במקביל לתמחור יקר גם בשאר אפיקי ההשקעה. בהתחשב בכך, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות ישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים להמשיך ולגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בשל התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל.

 

07:25 - הבורסה בתל אביב צפויה לפתוח את יומו השלישי של שבוע המסחר ללא תנודה מהותית. זאת, על רקע המגמה המעורבת בבורוסת אסיה, והמגמה המעורבת שנרשמה בבורסות ניו יורק אמש.

 

יצרנית התרופות טבע הודיעה אמש על השקת הגרסה הגנרית של 'Vagifem1' (התקן 'estradiol' תוך-נרתיקי), במינון 10 מק"ג בארה"ב. לפי החברה, המכירות השנתיות של המוצר בארה"ב עמדו על כ-379 מיליון דולר, על פי נתוני ה-IMS נכון למאי 2017.

 

אתמול, הבורסה ננעלה ירידות שערים קלות במדדים המובילים: מדדי ת"א 35 ות"א 125 איבדו 0.1% מערכם, ומדד ת"א בנקים נחלש בשיעור דומה. מזור רובטיקה עלתה ב-5% והשלימה זינוק של 80% בשנה.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x