$
שווקי חו"ל

אקזיט ענק - נוירודרם הישראלית נמכרת למיצובישי היפנית תמורת 1.1 מיליארד דולר

המחיר משקף 39 דולר למניה במזומן. מניית החברה סגרה את המסחר בניו יורק ביום שישי במחיר של 33.2 דולר. נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, ומתרכזת בטיפול בפרקינסון

גיל קליאן 09:1324.07.17

אקזיט ענק - נוירודרם הישראלית נמכרת למיצובישי היפנית תמורת 1.1 מיליארד דולר. המחיר משקף 39 דולר למניה במזומן. מניית החברה סגרה את המסחר בניו יורק ביום שישי במחיר של 33.2 דולר. החברה הרוכשת היא חברת הפארמה היפנית Mitsubishi Tanabe Pharma מקבוצת מיצובישי.

 

נוירודרם מפתחת שילוב של תרופה ומכשור רפואי עבור הפרעות הקשורות למערכת העצבים המרכזית.

 

אסיפה מיוחדת לאישור העסקה צפויה להתקיים בסתיו. בהנחה, שהאישורים הרגולטוריים ואישור בעלי המניות יתקבלו בלוח הזמנים המקובל לעסקאות מסוג זה, נוירודרם צופה שהעסקה תושלם ברבעון הרביעי של 2017.

 

"אנו מאמינים שהעסקה תניב יתרונות חשובים לבעלי המניות של נוירודרם ולחולי מחלת פרקינסון הזקוקים בדחיפות לטיפולים חדשניים", ציין ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם בהודעת החברה המאשרת את העסקה.

 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, ומתרכזת בטיפול בפרקינסון. בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה או בשנתיים הקרובות שני מוצרים: תרופה במינון נמוך, המחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה שעשויה להחליף ניתוח שבמסגרתו מושתל בחולה מנגנון לשחרור התרופה בגוף.

 

החברה בשלהי שני ניסויי שלב 3 בארה"ב בתרופה לפרקינסון ברמת חומרה בינונית וקשה, שתוצאותיהם עשויות להתקבל כבר השנה. גם באירופה החברה לקראת ניסוי שלב 3, שתוצאותיו צפויות במחצית השנייה של 2018. 

 

 


 

 

 

נוירודרם הונפקה בסוף 2014 והשלימה גיוס של 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר אחרי הכסף, לאחר שנאלצה להתפשר על השווי. ביולי 2015 גייסה 67 מיליון דולר, הפעם לפי שווי של 356 מיליון דולר. 

 

רו"ח גיא פרמינגר מ-PwC ליווה את החברה מאז הקמתה, וגם בתהליך המכירה הנוכחי. את נוירודרם ייצגו בעסקה עוה"ד דן גבע, רונן בצלאל, דיוויד גלאט וטליה גרסטלר ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. את הרוכשת ייצגו עוה"ד עידו צמח ונועה רוזנברג סגלוביץ ממשרד גולדפרב-זליגמן.

 

עובדי נוירודרם עובדי נוירודרם צילום: יחצ

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x