• תפריט
שוקי חו"ל

הממשל האמריקאי הרחיב את החוזה עם חברת הביומד מדיוונד

הרשות ההאמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם הגדילה את המימון לחברת הביומד הישראלית ב-32 מיליון דולר - הסכום נועד לפיתוח תרופת ה-NexoBrid לטיפול בכוויות

דרור רייך 17:2320.07.17

בשורה טובה מחברת מדיוונד (Mediwound), המפתחת תרופות לטיפול בכוויות ופצעים כרוניים. לתרופה לכוויות של מדיוונד עדיין אין אישור FDA לשיווק בארה"ב, אך זה לא מונע מהרשות האמריקאית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם (BARDA) להרחיב את סכום ההשקעה בפיתוח.  

BARDA מרחיבה את המימון לחברת הביומד הישראלית (המשתייכת לפורטפוליו של כלל ביוטכנולוגיה) ב-32 מיליון דולר נוספים, לסכום כולל של 56 מיליון דולר. המימון נועד לפיתוח ה- NexoBrid, תרופה להסרת רקמות עור פגועות בחולים עם כוויות מדרגה בינונית וקשה, כחלק מההיערכות של הממשל האמריקאי לאירועים רבי נפגעים.

 

על פי החוזה המעודכן, מממנת BARDA את כל פעילויות הפיתוח הדרושות לצורך הגשת בקשה לקבלת אישור לשיווק ה- NexoBrid לטיפול בכוויות בארה"ב, ובנוסף תממן כעת גם את ניסוי שלב 3 בילדים שמבוצע ברחבי אירופה ובישראל ואת הרחבתו למרכזי כוויות בארה"ב המטפלים בילדים. במקביל שומרת הרשות האמריקאית על אופציה להשקעה נוספת בהיקף של 10 מיליון דולר

 

"אנו שמחים על הבעת האמון המתמשכת של BARDA ב-NexoBrid ובמדיוונד", ציין גל כהן, מנכ"ל מדיוונד שנמצא כעת בארה"ב. "בדיון האחרון עם ה-FDA, הם ציינו את הצורך לפתח טיפולים בטוחים לטיפול בכוויות גם בילדים. בעקבות המימון של BARDA, הגשנו ל-FDA בקשה לכלול גם ילדים נפגעי כוויות מארה"ב בניסוי שלב 3 בילדים אשר אנו מנהלים כיום ברחבי אירופה ובישראל", הוסיף כהן.  

 

גל כהן מנכ"ל מדיוונד גל כהן מנכ"ל מדיוונד צילום: אילן בשור

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x