$
בורסת ת"א

קמטק מוכרת את חטיבת המעגלים המודפסים ב-32 מיליון דולר

הרוכשת, קרן הון סינית, תשלם לחברה הישראלית 3 מיליון דולר נוספים בכפוף לעמידה ביעדים. המנכ"ל רפי עמית: "קמטק תתמקד בשוק המוליכים למחצה, תחום שבו אנו מזהים הזדמנויות צמיחה"

ניר טל 15:1020.07.17

חברת קמטק, המפתחת ומייצרת מערכות בדיקה, תמכור את חטיבת המעגלים המודפסים (PCB) שלה לקרן הון פרטית משנגחאי, בתמורה לסכום מקסימאלי של 35 מיליון דולר. כך מדווחת היום (ה') החברה לבורסה.  

החברה חתמה על הסכם מחייב עם הקרן מקבוצת Principle Capital, שצפויה לשלם לקמטק במועד הסגירה 32 מיליון דולר במזומן. החברה תיהיה זכאית ל- 3 מיליון דולר נוספים על בסיס יעדי המכירות של החטיבה בשנת 2018. על פי הערכות החברה, העסקה צפויה להיסגר במהלך הרבעון הנוכחי. בהתאם, במסגרת הדו"חות לרבעון השני שיתפרסמו בתחילת חודש אוגוסט תוצג פעילות המעגלים המודפסים כפעילות מופסקת.

 

מה דעתך על מניית קמטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

קמטק, תחת ניהולו של רפי עמית, מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה לשתי תעשיות מרכזיות: תעשיית המוליכים למחצה (microelectronics) ותעשיית המעגלים מודפסים (PCB). בחברה מציינים בהודעה כי עובדי פעילות המו"פ בישראל (כ-25 עובדים מתוך כ-200) ימשיכו לעבוד תחת החברה החדשה.

 

"קמטק תהפוך לחברה הממוקדת בשוק המוליכים למחצה, תחום שבו אנו מזהים הזדמניות צמיחה רבות. התחזקות המאזן שלנו תקל עלינו במציאות רכישות סינרגטיות. קמטק כחברת מוליכים למחצה תציג שיעורי צמיחה גבוהים יותר עם שיעור רווח גולמי משופר".

 

מגזר המעגלים המודפסים (PCB) של קמטק מציג בשלוש השנים האחרונות נסיגה בשורת ההכנסות, שנעה סביב 30 מיליון דולר לשנה (28% מכלל הכנסות החברה בשנת 2016). המגזר הוא רווחי אך תוצאותיו הושפעו בשנים האחרונות מהוצאות שנתיות בהיקף של מיליוני דולרים בודדים, כתוצאה מפעילות פיתוח בתחום ההדפסה (FIT) שאותה החליטה קמטק לצמצם באחרונה.

 

מאידך, מגזר המוליכים למחצה שבו תתמקד קמטק מעתה הניב בשנת 2016 הכנסות בהיקף של 79 מיליון דולר והוא מציג שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 16.8% בין השנים 2014-2016. מגזר זה אחראי על הצמיחה בשורת ההכנסות של קמטק.

 

ברבעון הראשון רשמה קמטק הכנסות בהיקף של 31 מיליון דולר, צמיחה של 26% לעומת 24.5 מיליון דולר ברבעון מקביל. הגידול בהכנסות מיוחס לביקוש הגובר בתעשיית המוליכים למחצה, ובפרט בתחום המארזים המורכבים שבו פעילה קמטק כתוצאה מביקושים גבוהים למוצרי אלקטרוניקה. זאת כשהרבעון הראשון נחשב לרבעון חלש מסורתית בתעשיית המוליכים למחצה. על פי תחזיותיה, תציג קמטק הכנסות בהיקף של 33-34 מיליון דולר במהלך הרבעון השני

  

רפי עמית מנכ"ל קמטק רפי עמית מנכ"ל קמטק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x