בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מגדל מצמצמת חשיפה לנדל"ן: מכרה מניות גזית גלוב ב-100 מיליון שקל

המכירה בוצעה בשוק והקפיצה את מחזורי המסחר של קבוצת הקניונים שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל. למגדל נותרה החזקה של כ-100 מיליון שקל בגזית גלוב - שככל הנראה תימכר גם היא; מניית החברה יורדת ב-1.5%

אורן פרוינד 15:1519.07.17

חברת הביטוח מגדל החליטה לצמצם חשיפה לנדל"ן מניב - החברה מכרה בימים האחרונים  מניות של קבוצת גזית גלוב בהיקף כולל של כ-100 מיליון שקל.  

המכירה נעשית במהלך המסחר בשוק - פעילות המכירה מקפיצה היום את מחזור המסחר במניית גזית גלוב לסביבת ה-75 מיליון שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של כ-13 מיליון שקל. למגדל נותרה עדיין אחזקה של כ-100 מיליון שקל במניות גזית גלוב והיא ככל הנראה תמכור גם אותה.

 

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גזית גלוב, חברת הקניונים שנמצאת בשליטה משותפת של חיים כצמן ודורי סגל, נמצאת במומנט חיובי בחודשים האחרונים, לאחר שהחברות הבנות סיטיקון ואטריום דיווחו על תוצאות טובות מהמצופה.

 

בפעם הראשונה מאז היווסדה, גזית גלוב סיפקה תחזית FFO לשנה קדימה. החברה צופה כי תסיים את שנת 2017 עם FFO של 626-606 מיליון שקל, עלייה של 4% (בממוצע) ביחס לשנת 2016. תחזית ה-FFO למניה עומדת על 3.2-3.1 שקל למניה, עלייה של 4% בממוצע. את הרבעון הראשון של 2017 סיימה גזית גלוב עם זינוק של 27% במדד ה-FFO - השורה התחתונה של חברות הנדל"ן (רווח נקי מנוכה הפחתות חד פעמיות) - לסכום של 174 מיליון שקל. 

 

החברה רשמה ברבעון עליית ערך נדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בפיתוח שהסתכמה בכ- 50 מיליון שקל, מול עלייה של  ברבעון הראשון של 2017 כ- 103 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בכ- 192 מיליון שקל, לעומת כ- 290 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד רבעוני של 35 אגורות למניה.

 

 

מימין: דורי סגל וחיים כצמן, בעלי השליטה בגזית גלוב מימין: דורי סגל וחיים כצמן, בעלי השליטה בגזית גלוב צילום: עמית שעל, אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x