בורסת ת"א

בעלי בית ההשקעות מור מפחיתים ציפיות: יסכימו להנפיק לפי שווי של 250 מיליון שקל

במקור קיוו במור לגייס לפי שווי של 300 מיליון שקל; הסיבה המרכזית: לחץ של המוסדיים להנחה בעיקר בגלל שבית ההשקעות נסמך בעיקר על פעילות קרנות נאמנות שמצליחה ודועכת לפי טעמי הציבור ומצב השוק

רחלי בינדמן 19:4117.07.17

בימים הקרובים יצא לדרך השלב המוסדי של הנפקת בית ההשקעות מור שבבעלות משפחת היהלומנים מאירוב ומשפחת לוי. במקור קיוו במור לגייס מניות בהיקף של עד 25% משווי חברה מבוקש של 300 מיליון שקל לפני הכסף. כעת, מתברר כי מחיר המינימום בשלב המוסדי יהיה לפי שווי של כ-200 מיליון לפני הכסף.

עם זאת, במור מצפים לביקושים לפי שווי של 250-300 מיליון שקל ועשויים לבטל ההנפקה אם ההזמנות יהיו לפי שווי המינימום. אף על פי כן, מדובר בהפחתה של כ-15% מהשווי המקורי שאליו ציפו הבעלים. הסיבה המרכזית לכך היא לחץ של הגופים המוסדיים להנחה בעיקר בגלל שבית ההשקעות נסמך בעיקר על פעילות קרנות נאמנות שמצליחה ודועכת לפי טעמי הציבור ומצב השוק.

 

במור מתכננים להיכנס לשוק הגמל היציב יותר אך בשלב זה אין מהלך קונקרטי סגור וקשה למשקיעים להסתמך על כך, מה גם שגם אם מור ייכנסו לתחום הם לא בהכרח ירוויחו ממנו, בטח בשנים הראשונות כשעוד לא יהנו מיתרונות הגודל. מי שמנהל את מור הוא יוסי לוי ואת חברת הקרנות של מור, שהכפילה את נכסיה בשמה האחרונה מנהל בנו, אבי לוי.

 

יוסי לוי מנכ"ל בית ההשקעות מור יוסי לוי מנכ"ל בית ההשקעות מור

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x