$
שווקי חו"ל

חברת הביומד אנטרה רוצה להנפיק שוב בנאסד"ק

כבר לפני שנה וחצי ניהלה אנטרה מגעים להנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 160–200 מיליון דולר, אך זמן קצר לאחר מכן צנח שוק הביומד וחלון ההנפקות נסגר, עד שנפתח שוב בחודשים האחרונים

דרור רייך 22:1516.07.17

אחרי שכבר פעמים ביקשה חברת אנטרה להנפיק את הפעילות שלה בבורסה האמריקאית, ולאחר ששמה עלה לאחרונה בהקשר מיזוג עם חברת הביומד, אלקוברה, מדווחת היום חברת די.אן.איי הבורסאית, שמחזיקה באנטרה (36%) על הגשת טיוטת תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

 

המשקיעים קיבלו את הדיווח באדישות והעלו את מניית די.אן.איי ביומד ב-2.2% בהמשך לעלייה של 5.1% מתחילת השנה מחזור יחסית גבוהה. די.אן.איי ביומד נסחרת לפי שווי של 43 מיליון שקל.

 

 

 

 

אנטרה גייסה ביולי האחרון כ־7.5 מיליון דולר בהלוואה המירה למניות. את סבב הגיוס הובילה קרן פונטיפקס, לצד משקיעים פרטיים, שרובם מזוהים עם חברת האימונותרפיה קייט פארמה: ד"ר אריה בלדגרין, מנכ"ל ומייסד קייט ודירקטור לשעבר בטבע, דיוויד בונדרמן, מייסד קרן TPG ודירקטור בקייט וג'וש קזאם, גם הוא דירקטור בקייט ושותף בקרן ההשקעות Two River יחד עם בלדגרין.

 

נאסד"ק נאסד"ק

 

הגיוס נעשה בצורה של הלוואה המירה למניות שתבוצע במקרה של גיוס 20 מיליון דולר בהנפקה של אנטרה לציבור או של 10 מיליון דולר בגיוס פרטי או העברת שליטה.

 

בעלי השליטה בדי.אן.איי ביומד הם זאב ברונפלד (15.5%), חברת התרופות אורמד (9%) ומשקיעים נוספים.

 

כבר לפני שנה וחצי ניהלה אנטרה מגעים להנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 160–200 מיליון דולר, אך זמן קצר לאחר מכן צנח שוק הביומד וחלון ההנפקות נסגר, עד שנפתח שוב בחודשים האחרונים.

 

אנטרה מפתחת שתי תרופות הניתנות בבליעה כתחליף להזרקה או עירוי, והתרופה המובילה שלה היא מוצר למחלת היתום PHT — תת־פעילות של בלוטת יותרת התריס.

 

המחלה משפיעה על רמות הסידן בגוף, ואינה מאפשרת התאוששות ממחסור בסידן. הטיפולים המסורתיים בתופעה הם באמצעות מתן ויטמין D או סידן, אך יש להם תופעות לוואי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x