• תפריט
שוקי חו"ל

דיווח שוטף

וול סטריט: בלאקרוק ירדה ב-3%, הנפט איבד 1.1%

המסחר ננעל ביציבות; בלאקרוק דיווחה על תוצאות רבעוניות מתחת למצופה; מדד הייצור של האמפייר סטייט צנח מתחת לתחזיות השוק

כתבי שוק ההון 23:0217.07.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה ואירופה: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות, כששלושת המדדים המובילים ננעלים סמוך לנקודת הפתיחה. שדאו ג'ונס ננעל בירידה של פחות מ-0.1%. נאסד"ק רשם עלייה קלה מעל נקודת הפתיחה ולמעשה רשם שבעה ימים רצופים של עליות. מניות הבריאות רשמו היום ירידות בעקבות דיווחים לפיהם אישור חוק הבריאות של הריפובליקנים צפוי שוב להידחות.

 

 

מה דעתך על מניית QUALCOMM INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המשקיעים ממתינים לשורת דו"חות רבעוניים חשובים שיתפרסמו השבוע, בין היתר של החברות מיקרוסופט, קוואלקום, איביי, ג'נרל אלקטריק, גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה. לפי חברת S&P Capital IQ, הכנסות החברות צפויות לעלות ברבעון זה ב-6.2% לאחר עלייה של 15% ברבעון הראשון.

 

21:50 - הנפט (WTI) ירד ב-1.1% לרמה של 46 דולר לחבית על רקע פרסום של מינהל המידע לאנרגיה בארה"ב לפיו התפוקה מפצלי שמן צפוי לעלות באוגוסט ב-113 אלף חביות ביום לרמה של 5.585 מיליון חביות. זוהי ירידה ראשונה לאחר שישה ימי עליות ולאחר שבשבוע שעבר רשם הנפט עלייה של יותר מ-5%. הברנט עלה ב-1% לרמה של 48.4 דולר לחבית.

 

 צילום: בלומברג

 

 

21:10 - הזהב ננעלה בשיא של שבועיים לאחר שעלה ב-0.5% וננעל ברמה של 1,233.7 דולר לאונקיה. זאת לאחר שפחתו הסיכויים להעלאת ריבית השנה בארה"ב, עקב נתוני מאקרו מאכזבים.

 

20:30 - הפייננשל טיימס מדווח כי הבנק האמריקאי וולס פארגו מתכוון לסגור מספר עסקים קטנים שלו. במקביל, הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי למעלה מ-500 בנקאים עזבו את הבנק מאז פרצה שערוריית המכירות בשנה שעברה. מניית הבנק יורדת כעת ב-0.4%.

בנק וולס פארגו בנק וולס פארגו צילום: בלומברג

 

19:50 - בית ההשקעות בארון מעריך כי מניית ווירפול (Whirlpool) עשויה לקפוץ בעד 35% במהלך ה-12 חודשים הבאים. הכלכלנים של בית ההשקעות מציינים בסקירה נרחבת שפרסמו כי היקף המכירות של יצרנית המכשירים הוכפל מאז שנת 2000 ובמקביל היא קיצצה באופן משמעותי בהוצאותיה. מניית החברה מתחזקת ב-1.8% כעת במהלך המסחר היומי.

 

18:40 - הבורסות באירופה חתמו את היום במגמה מעורבת: מדד דאקס ירד ב-0.4%, מדד קאק עלה ב-0.1% ומדד פוטסי התחזק ב-0.4%.

 

18:35 - הראל פיננסים: "בארה"ב נפתחה עונת הדו"חות הכספיים ונכון לעכשיו כ-30 חברות פרסמו. הסקטור היחיד שבו מספיק חברות פרסמו כדי להסיק מסקנות הוא הבנקים עם דו"חות חזקים – אך סימני שאלה לגבי העתיד, שהובילו לירידות במניותיהם. הבנקים אמנם היכו את התחזיות, אך מה שהטריד את המשקיעים הוא מצד אחד הירידה בקצב גידול ההלוואות ומצד שני ירידה בהכנסות מפעילות בני"ע לאור ירידת מפלס החרדה בשווקים (כפי שאפשר ללמוד מהשפל ב-VIX), שגורם לפחות תזזיתיות של משקיעים. גם ירידת התשואות הארוכות בשבוע האחרון תרמה לביצועי החסר של הבנקים. עם זאת, הדו"חות הכספיים מצדיקים את המשקל העודף לפיננסים שעליו המלצנו בתקופה האחרונה ואשר לא משתנה לפי שעה".

 

16:50 - הבנק הפדראלי של ניו יורק פרסם כי מדד פעילות הייצור במדינה (מדד אמפייר סטייט) נפל בחודש יולי לרמה של 9.8 נקודות לעומת רמה של 19.8 נקודות בחודש שקדם לו (יוני). בשוק צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 15 נקודות.

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות במדדים המובילים - דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500. חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם - בלאקרוק, יורדת ב-3% לאחר שפרסמה את תוצאותיה הכספיות הרבעוניות. החברה דיווחה על רווח של 5.24 סנט למניה. נמוך ב-16 סנט מהתחזיות המקדימות של האנליסטים. גם ההכנסות גם מתחת למצופה. מנכ"ל בלקרוק, לארי פינק אמר כי המשקיעים יושבים כרגע על כמויות גדולות של מזומנים. "אבל", הוא הוסיף, "אנו צופים שינוי במגמה".

 

בלקרוק בלקרוק צילום: בלומברג

 

14:45 - לקראת הפתיחה בוול סטריט: החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים של עד 0.2%.

 

13:20 - ביום שישי האחרון מדד המחירים לצרכן בארה"ב הפתיע כלפי מטה. האינפלציה השנתית בארה"ב שלא מזמן נשקה לרמה של 3% ירדה ל-1.6% בלבד ואינפלציית הליבה נותרה ברמה של 1.7%. כתוצאה מכך, תחזית הצמיחה לרבעון השני לפי מודל ה-GDPNOW של סניף הפד באטלנטה ירדה ל-2.4% בלבד, זאת לעומת 3.2% לפני חודש. "בפד רואים כמובן את הנתונים ומגרדים בפדחת", טוענים בבית ההשקעות פסגות. "שוק העבודה נראה מצוין אבל האינפלציה ממאנת להגיע. לכן, נכון לעכשיו נדמה שהעלאת ריבית בספטמבר ירדה לגמרי מהשולחן ובפד ימתינו ויבחנו בחודשים הבאים אם האינפלציה חוזרת לעלות ולהתכנס לרמה קרובה יותר ליעד שלהם. במידה ולא, הפד לא ימשיך כמובן להעלות את הריבית בקצב שבו נקט בשנה האחרונה וייתכן שהעלאת הריבית של יוני היתה גם האחרונה ל-2017", אומרים הכלכלנים.

 

ג'נט ילן יו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן יו"ר הפדרל ריזרב צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

12:45 - רנו (Renault) מדווחת על עלייה של 10% במכירות מכוניות במחצית הראשונה של השנה. יצרנית המכוניות הצרפתית מכרה 1.88 מיליון כלי רכב מתחילת 2017, בהשוואה ל-1.70 מיליון בתקופה המקבילה ב-2016. המכירות באסיה-פסיפיק צמחו ב-51%, המכירות בצרפת עלו ב-1.8% לרמה הגבוהה ביותר מזה 6 שנים. החברה צופה עלייה בטטח של 1.5%-2.5% במכירות הגלובאליות בסיכום השנה.

 

12:00 - מניות הסחורות מטפסות בלונדון, עליות המוסברות על ידי אנליסטים בנתוני הצמיחה החיוביים מסין (ראו עדכון מוקדם), יבואנית סחורות בהיקפים אדירים: ריו טינטו עולה ב-1.1%, BHP ביליטון ב-1.2%, אנגלו אמריקן 2.3% וגלנקור ב-2.2%.

 

 צילום: בלומברג

 

 

11:20 - המסחר בשנחגאי ננעל בירידה חזקה של 1.4%, האנג סנג ננעל בעלייה של 0.3%. הבורסה של טוקיו שבתה היום בשל חג מקומי.

 

10:40 - המסחר באירופה נפתח במהלך השעה האחרונה: דאקס וקאק נסחרים ביציבות, פוטסי עולה ב-0.3%; בנפט בשעה זו: הברנט עולה ב-0.6% ל-49.2 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.5% ל-46.8 דולר לחבית.

 

10:20 - המשקיעים ימשיכו לעקוב גם השבוע אחרי מניית אסטרהזנקה (AstraZeneca), בהמתנה להתפתחויות בחזית המנכ"ל פסקל סוריו. לאחר החשיפה בדבר מעברו הצפוי לתפקיד מנכ"ל טבע החלו דיווחים, שגברו בסוף השבוע, לפיהם סוריו צפוי להישאר בכל זאת בתפקידו הנוכחי.

 

 צילום: Getty

 

 

10:15 - ספקית שירותי התקשורת טלנור (Telenor) מנורבגיה סיימה את הרבעון השני עם הפסד של 167 מיליון קורונות נורווגיות, מול תחזית אנליסטים להפסד של 1.41 מיליארד ק"נ, ובהשוואה לרווח של .1.11 מיליארד ק"נ ברבעון המקביל. ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-31.47 מיליארד ק"נ, לעומת 30.93 מיליארד ק"נ ברבעון המקביל וכאשר התחזיות בשוק עמדו על 31.26 מיליארד ק"נ.

 

החברה הוסיפה במהלך הרבעון 2 מיליון מנויי מובייל חדשים ומספרם הכולל עמד בתום הרבעון על 173.9 מיליון. החברה הכריזה במקביל לדוחות על תוכנית רכישה עצמית של 30 מיליון מניות, כ-2% מהמניות הרשומות. 13.8 מיליון מניות יירכשו בשוק ועוד 16.2 מיליון מניות יירכשו מממשלת נורווגיה.

 

9:20 - לאחר דיווחים בסוף השבוע, מתקבל אישור רשמי: ערוץ הטלוויזיה הבריטי ITV מודיע על מינויה של קרולין מקול (Carolyn McCall), מנכ"לית איזיג'ט בשבע השנים האחרונות (EasyJet), לתפקיד המנכ"לית החדשה של הערוץ. מקול תיכנס לתפקיד בינואר 2018.

 

קרולין מקול קרולין מקול

 

9:00 - עלייה קלה בזהב בבוקר הפתיחה של שבוע המסחר: הסחורה עולה ב-0.2% ל-1,230.5 דולר לאונקיה.

 

8:10 - לקראת פתיחת שבוע המסחר בארה"ב בהמשך היום, הוול סטריט ג'ורנל מדווח על מאבק איתנים שצפוי להיפתח מול הנהגת אחת החברות הגדולות בעולם: המשקיע האקטיבי נלסון פלטז (Nelson Peltz) מתכוון לדרוש מושב במועצת המנהלים של פרוקטר אנד גמבל (Procter & Gamble), ענקית מוצרי הצריכה הנסחרת בשווי של 222 מיליארד דולר. זוהי החברה הגדולה ביותר בעולם שתידרש למאבק מסוג זה.

 

קרן ההשקעות של פלטז, Trian Fund Management, מחזיקה בכ-3.3 מיליארד מניות של P&G ובעל הבית צפוי להציג את דרישתו לקראת אסיפת בעלי המניות שתתקיים ככל הנראה באוקטובר. הידיעה של הוול סטריט ג'ורנל מתבססת על מקורות מקורבים ולא זכתה לאישור רשמי. 

 

8:05 - בבריסל ייפתח היום סבב השיחות השני בין נציגי אירופה (בהובלת מייקל מרניי מצרפת - Michel Barnier) לנציגי בריטניה (בהובלת שר הברקזיט דיויד דייוויס - David Davis) על תנאי הפרידה. הסבב הנוכחי צפוי להימשך 4 ימים. הדד ליין להשלמת התהליך ולפירוד סופי, על פי תנאי אמנת ליסבון, עומד על 30 במרץ 2019.  

 

8:00 - כלכלת סין ממשיכה להציג נתוני צמיחה גבוהים מהתחזיות גם ברבעון השני, עם התרחבות שנתית של 6.9% - בדומה לנתוני הרבעון הראשון וכאשר תחזיות הכלכלנים עמדו על 6.8%. על בסיס רבעוני רשמה כלכלת סין תוצר של 1.7%, בהשוואה לתוצר של 1.3% ברבעון הראשון ובדומה לתחזיות הכלכלנים.

 

7:50 - מגמה מעורבת באסיה בפתיחת שבוע המסחר, כאשר בורסת טוקיו לא פועלת בשל חופשה. האנג סנג עולה ב-0.6%, שנגחאי יורד ב-0.3%; בשוק הנפט: הברנט עולה ב-0.4% ל-49.1 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-0.3% ל-46.7 דולר לחבית.

 

 

שי ג'ינפינג נשיא סין שי ג'ינפינג נשיא סין צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x