$
מט"ח וסחורות

המסחר במט"ח: הדולר התחזק ב-0.1% מול השקל

ננעל ברמה של 3.538 שקלים; היורו התחזק ב-0.2% וננעל ברמה של 4.036 שקלים; היום יתפרסם מדד יוני, ובאגוד צופים כי יירד ב-0.2%

שירות כלכליסט 12:3114.07.17

הדולר התחזק היום (ו') ב-0.1% וננעל ברמה של 3.538 שקלים. היורו התחזק ב-0.2% וננעל ברמה של 4.036 שקלים. היום צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני, וכלכלני בנק אגוד צופים כי הוא יירד ב-0.2%.

 

 

 

כלכלני בנק לאומי כתבו בסקירתם השבועית כי "הדולר נסחר בתנודתיות ובסיכום שבועי נותר ללא שינוי מול סל המטבעות. השקל נותר בסיכום שבועי כמעט ללא שינוי מול הדולר. במהלך השבוע הותיר בנק ישראל את הריבית על כנה. הנגידה הבהירה כי הבנק ימשיך לנקוט במדיניות מרחיבה לעת עתה, גם אם בנקים מרכזיים אחרים נוקטים במדיניות מצמצמת".  

 

 צילום: שאטרסטוק

 

באגוד מעריכים עוד כי "הדולר צפוי להתחזק אל מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני-הארוך. זאת בשל פערי הריביות בין ארה"ב לעולם, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול רוב המדינות בעולם. נקודת תמיכה קרובה לדולר עומדת על 3.5 שקלים לדולר ורחוקה על 3 שקלים לדולר, ונקודת ההתנגדות הקרובה לדולר עומדת על 3.65 שקלים לדולר והרחוקה על 3.9 שקלים לדולר".

 

 

 

ביחס לשער הדולר-יורו מציינים באגוד כי "הדולר שמר על יציבות יחסית מול היורו מאז הסקירה הקודמת והשער כעת עומד על 1.1414 דולר (כאשר בשבוע שעבר סגר קצת מעל לרף התנגדות עליון - על 1.1423) כשברקע נתוני מאקרו יחסית טובים מכיוונה של ארה"ב וכן מכיוונה של אירופה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x