$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

דאו ג'ונס ננעל בשיא; טבע זינקה ב-3.7% לאחר חשיפת כלכליסט על זהות המנכ"ל הבא

כלכליסט חשף הערב כי מנכ"ל אסטרהזניקה פסקל סוריו יהיה המנכ"ל הבא של טבע. בורסות וול סטריט ננעלו בעליות על רקע עדותה של ילן בקונגרס: מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.6%, מדד נאסד"ק התחזק ב-1.1% ומדד S&P 500 עלה ב-0.8%; הנפט עלה ב-1% ומחירו נקבע על 45.5 דולר לחבית. ילן: "למרות האינפלציה הנמוכה, הפד ימשיך במגמת העלאות הריבית"

כתבי שוק ההון 23:0212.07.17
דיווח שוטף מהמסחר באסיה ואירופה: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו הערב בעליות שערים, על רקע דבריה של יו"ר הפד ג'נט ילן בקונגרס, שלפיהם הבנק המרכזי ימשיך במגמת העלאות הריבית למרות האינפלציה הנמוכה. דאו ג'ונס עלה ב-0.6% וננעל בשיא, נאסד"ק זינק ב-1.1%, ו-S&P 500 עלה ב-0.8%. בלטה במסחר: מניית טבע שננעלה בעלייה של 3.7%, לאחר חשיפת כלכליסט מי יהיה המנכ"ל הבא של החברה: פסקל סוריו, המכהן כיום כמנכ"ל אסטרהזניקה. עוד בלטו מניות הטכנולוגיה: מניית מיקרוסופט עלתה ב-1.7%, פייסבוק הוסיפה לערכה 2.3%.

 

22:20 - וכך נראית היום מניית טבע  -

 

 

21:45 - הנפט מסוג WTI עלה היום ב-1% וננעל ברמתו הגבוהה זה יותר משבוע על 45.5 דולר לחבית. זאת על רקע דיווח כי מלאי הנפט בארה"ב ירד זה השבוע השני.

 

21:30 - כלכליסט חושף: המנכ"ל הבא של טבע הוא מנכ"ל אסטרהזניקה פסקל סוריו (Pascal Soriot). הענקית הישראלית הציעה את כיסא המנכ"ל לסוריו, וטרינר בהשכלתו שעומד בראש ענקית התרופות העולמית. סוריו הספיק להיקלע השנה לשתי חזיתות: מרד מתוקשר של בעלי המניות נגד שכרו המופרז, וטענות כי איים על עובד שעזב. מניית טבע עולה כעת ב-2% בוול סטריט.

 

מנכ"ל טבע הבא פסקל סוריו מנכ"ל טבע הבא פסקל סוריו צילום: בלומברג

 

20:30 - מנהל המידע של סוכנות האנרגיה בארה"ב (ה-EIA) דיווח כי מלאי חביות הנפט הגולמי, במלאי החברות המסחריות במדינה, ירד מעל המצופה במהלך השבוע שחלף. מלאי חביות הנפט ירד ב-7.5 מיליון חביות. זאת, לעמות צפי לירידה של 2.8 מיליון חביות. בתגובה לנתון, הנפט נסחר בעליות שערים של 1% כאשר מחירה של חבית מסוג ברנט עומד על 47 דולר ומחירה של חבית מסוג WTI עומד על 45 דולר.

 

 

19:20 - הבורסות באירופה חתמו את יום המסחר בעליות שערים נאות כאשר מדד דאקס הגרמני עלה ב-1.5%, מדד קאק הצרפתי על ב-1.6% ומדד פוטסי הבריטי הוסיף 1.2% לערכו.

 

18:50 - מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.6% ונסחר בשיא כל הזמנים - 21,522 נקודות.

 

18:45 - ענקית הקניות המקוונות אמזון דיווחה כי אירוע הקניות פרים דיי השנה היה הגדול בתולדות החברה, עם זינוק של 60% לעומת התקופה המקבילה של אירוע 30 שעות הקניות, בשנה שעברה. על פי אמזון, ב-11 ביולי נרשמו לשירות אמזון פריים יותר מנויים חדשים מאשר בכל יום אחר בתולדות החברה. מניית אמזון עולה ב-1% ומשלימה עלייה של כ-35% מתחילת השנה.

 

חנות אמזון בסיאטל חנות אמזון בסיאטל

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.6%, מדד נאסד"ק מתחזק ב-0.8% ומדד S&P 500 עולה ב-0.5%. עיקרי דבריה של יו"ר הבנק המרכזי ג'נט ילן פורסמו בתקשורת בטרם החלה עדותה הרשמית בקונגרס: ילן למעשה חוזרת על דבריה בהחלטת הריבית בחודש יוני. ילן אומרת כי למרות האינפלציה הנמוכה, הבנק צפוי להתחיל לצמצם את המאזן שלו - שעומד על 4.5 טירליון דולר - ומקביל להמשיך במגמת העלאות הריבית. ילן הוסיפה כי בשל גורמי הסיכון ואי הוודאות שני המהלכים יתבצעו בהדרגתיות וזהירות.

 

ג'נט ילן ע ג'נט ילן ע צילום: בלומברג

 

16:00 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס מתייחס לשוק האג"ח העולמי ומעריך כי "זה עדיין מעט מוקדם להעריך, לאור עליית התשואות העולמית, אם המגמה השלילית בשוקי האג"ח בעולם לקראת סיום. המשקיעים צפויים בתקופה הקרובה להיות רגישים במיוחד לכל 'ציוץ' מכיוונו של ה-ECB או לחלופין מנתונים כלכליים מפתיעים לטובה. בנוסף, קשה להתעלם מרמות התמחור של האג"ח האמריקאי אשר נותרו עדיין גבוהות יחסית בהינתן תוואי העלאות הריבית החזוי של הפד. גם שם, הפתעה בנתוני האינפלציה (ביום שישי הקרוב), נימה 'ניצית' מצדה של ילן בעדותה החצי שנתית בקונגרס ו/או הפתעה כלפי מעלה בנתון הצמיחה לרבעון השני (צפוי להתפרסם בסוף החודש), עשויים להחזיר את המגמה השלילית אל שוקי האג"ח בעולם".

 

14:20 - לקראת הפתיחה בוול סטריט: החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בעליות שערים של עד 0.3%.

 

 

12:50 - נתוני מאקרו חיוביים באירופה: הייצור התעשייתי בגוש היורו רשם בחודש מאי עלייה חודשית של 1.3% ועלייה שנתית של 4%, בשני המקרים מעל התחזיות, שעמדו על 1.1% ו-3.6% בהתאמה.

 

12:25 - העליות בנפט דוחפות את ענקיות האנרגיה בלונדון: רויאל דאץ' של (Royal Dutch Shell) מתחזקת ב-1.6%, בריטיש פטרוליום (BP) מטפסת ב-2%. ררויאל דאץ' הודיעה היום כי היא מתכוונת למכור נכסים באירלנד בהיקך של 1.2 מיליארד דולר.

 

11:45 - מניית פירסון (Pearson) ממשיכה להידרדר, בעקבות הדיווח אתמול על מכירת נתח של 22% מפינגווין רנדום האוס. לאחר נפילה של כ-5% אתמול, נחתכת  המניה בשעה זו ב-58% נוספים.

  

11:40 - מאקרו תעסוקה בבריטניה: שיעור האבטלה עמד 4.5%, פחות מהתחזיות שעמדו על 4.6%, לאחר נתון של 4.6% באפריל; שכר העבודה כולל בונוסים עלה במאי ב-1.8%, בדומה לתחזיות, השכר ללא בונוסים עלה ב-2%, מעל התחזיות שעמדו על עלייה של 1.9%.

 

11:35 - רשות ההגבלים הבריטית הודיעה היום כי נדרשת בדיקה מעמיקה של המיזוג בין טסקו (Tesco), רשת הסופרמרקטים הגדולה במדינה, לבין רשת Booker Group. זאת לנוכח החשש שהעיסקה תפגע בתחרות.

 

 

 צילום: בלומברג

 

11:20 - הפוליטיקו מדווח שהנשיא טראמפ שוקל את מועמדותו של גארי כהן (Gary Cohn), ראש המועצה הכלכלית הלאומית שלו, לתפקיד יו"ר הפד, לאחר תום כהונתה של ילן.

 

10:45 - הבורסות באירופה פתחו בשעה האחרונה את יום המסחר: מדד דאקס עולה ב-0.5%, קאק עולה ב-0.6% ופוטסי עולה ב-0.7%.

 

סחורות: הנפט מסוג הברנט עולה ב-1.5% ל-48.2 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-1.8% ל-45.9 דולר לחבית; הזהב עולה ב-0.3% ל-1,217.80 דולר האונקיה; בנעילה באסיה: ניקיי ירד ב-0.6%, שנגחאי ירד ב-0.2%, האנג סנג עלה ב-0.7%.

 

10:30 - סעודיה צפויה לחתוך בחודש אוגוסט משלוחי נפט ללקוחות שלה ביותר מ-600 אלף חביות ליום, בעיקר בשל עלייה בביקושים בתוך הממלכה. כך מדווחים ברויטרס, על סמך מקורות בתעשיית הנפט הסעודית. לפי הדיווח, יצוא הנפט מסעודיה בחודש אוגוסט צפוי לעמוד על 6.6 מיליון חביות ליום והיצוא לארה"ב לפחות מ-800 אלף חביות ליום.

 

9:45 - רשת ברברי הבריטית (Burberry) דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ברבעון הפיסקאלי הראשון (שהסתיים ב-30 ביוני) בהשוואה לרבעון המקביל, ל-478 מיליון ליש"ט. הכנסות החנויות הזהות עלו ב-4%.  בהשוואה לרבעון המקביל. החברה צופה קיפאון בשורת ההכנסות בסיכום המחצית הפיסקאלית הראשונה. הרשת עדכנה שהיא צפויה לחסוך 50 מיליון ליש"ט בשנה הפיסקאלית הנוכחית ו-100 מיליון ליש"ט בשנה הבאה במסגרת תוכנית ההתייעלות שלה.

 

תצוגת אופנה ברברי תצוגת אופנה ברברי

 

9:30 - סגן מושל הבנק האנגלי בן ברודבנט (Ben Broadbent) אומר היום שהוא אינו תומך בהעלאת ריבית בשלב הזה. כך מדווח היום עיתון בסקוטנלד. לדבריו, מצב הרוח העסקי הוא שיקול מפתח בהחלטה על הריבית ובשלב זה נראה שכל עוד תימשך אי הוודאות סביב מהלך הברקזיט, החברות הבריטיות ימשיכו להתנהל על בסיס חששות מהעתיד. 

 

8:25 - לחץ באפל: על פי אתר Fast Company, המסתמך על מקור בחברה, בחברה עובדים מסביב לשעון בניסיון לתקן באגים בדגם האייפון הבא שלה (שמו עוד לא ידוע). על פי הדיווח, החברה מתמודדת עם כמה בעיות, ובכלל זה באגים בפונקציית זיהוי המשתמש ובמנגנון ההטענה האלחוטית. אנליסטים המסקרים את החברה מעריכים כי בניגוד לנוהג של השקת מכשירי דגל חדשים בחודש ספטמבר, השקת הדגם בא צפויה רק באוקטוב-נובמבר. 

 

 

 צילום: בלומברג

 

7:40 - רמות הייצור של הנפט במדינות אופ"ק עלו בחודש יוני ב-330 אלף חביות ליום בהשוואה לחודש מאי. כך על פי נתונים שהוצגו לאופ"ק על ידי צד שלישי המפקח מטעם הקרטל על רמות הייצור במדינות החברות. רמת הייצור 13 המדינות החברות, כולל ניגריה ולוב שהוחרגו מהסכם צמצום הייצור, עמדה בחודש יוני על 32.47 חביות ליום. כך מדווחת סוכנות רויטרס.

 

על פי ההסכמות שהושגו בארגון בסוף השנה שעברה, החל מ-1 בינואר אמורות המדינות החברות לצמצם את מות הייצור ב-1.2 מיליון חביות ליום, כתמיכה במהלך של עליית מחירי הנפט. ההסכם המקורי היה לחצי שנה והוא הוארך לאחרונה עד למרץ 2018 (רוסיה ו-10 מדינות נוספות מחוץ לקרטל הסכימו להצטרף להסכם תוך התייחבות לצמצום מחצית מהכמות).

 

למרות הדיווח, הנפט נסחר הבוקר בעליות: הברנט עולה ב-1.5% ל-48.3 דולר לחבית, ה-WTI עולה ב-1.7% ל-45.8 דולר לחבית. ברקע לעליות, נתוני מנהלת האנרגיה של ארה"ב שהודיעה אתמול כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-8.1 מיליון חביות ל-495.6 מיליון חביות. המינהלת אף הורידה את תחזית הייצור של הנפט בארה"ב ל-2018.

 

7:35 - לאחר שהניסיון של טושיבה למכור את חטיבת השבבים שלה לקבוצה בהובלה יפנית נכשלה, החלה החברה לנהל מגעים עם גורמים נוספים, ככל הנראה ווסטרן דיגיטל (Western Digital) ופוקסקון (Foxconn) - על אף שהראשונה היתה הגורם המרכזי שחסם את העסקה היפנית. כך מדווחים הלילה ברויטרס. גורמים בחברה אישרו כי מתקיימים מגעים עם מציעים נוספים, אך לא ציינו את שם הגורמים. מניית טושיבה עולה ב-2.4% בטוקיו.

 

7:30 - המשקיעים בעולם, ובעיקר בארה"ב, ממתינים היום בעיקר לעדות החצי שנתית של יו"ר הפד ג'נט ילן בקונגרס, כאשר על הפרק מדיניות הריבית כמובן, אך גם המהלך המתקרב של צמצום המאזן, העומד על 4.5 טריליון דולר. התוכנית צפויה לכלול מכירה של 10 מיליארד דולר אג"ח ממשלתי ואג"ח מגובה משכנתאות ולהתרחב ב-6 מיליארד דולר כל חודש עד 50 מיליארד לחודש. לאחר החלטת הפד בישיבה של יוני, שכללה העלאת ריבית ב-0.25%, אמרה ילן שהתוכנית תחל לכשדבר יתאפשר, אך הוסיפה כי התכנון הוא להתחיל בשנה זו.

 

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימונד (Jamie Dimon) דיבר אתמול בפריז על הסיכונים של המהלך: "מעולם לא היתה לנו תוכנית הקלה כמותית כמו זו שהיתה בשנים האחרונות ומעולם לא היה לנו מהלך צמצום מאזן שכזה. העובדה הזו מעידה כמובן על הסיכון המובנה במהלך", אמר דיימון.   

 

7:20 - לאחר ערב של יציבות בניו יורק, המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. מדד ניקיי יורד ב-0.6%, שנגחאי נחלש ב-0.2%, ומנגד האנג סנג עולה ב-0.8%. אתמול בניו יורק נסגר מדד דאו ג'ונס סביב רמות הפתיחה, נאסד"ק עלה ב-0.3% ו-S&0 500 איבד פחות מ-0.1%.

 

 

 

יו"ר הפד ג'נט ילן יו"ר הפד ג'נט ילן צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x