$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה בבורסת ת"א: בזק איבדה 1.2%, חלל תקשורת נפלה ב-12%

ת"א 35 ות"א 125 ננעלו בקרבת רמת הפתיחה; רשות ני"ע הודיעה כי חקירת בזק הורחבה גם לעסקה בין חלל תקשורת ל-yes - אינטרנט זהב נחלשה ב-1.8%, בי-קום ירדה ב-2.6%

כתבי שוק ההון 17:3111.07.17
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

17:25 - הבורסה בת"א ננעלה ביציבות במדדים המובילים. במוקד העניין היום היו מניות קבוצת אלוביץ'. זאת, לאחר שרשות ני"ע הודיעה כי החקירה בעניינה של החברה הורחבה גם לעסקת חלל תקשורת ו-yes. מניית בזק איבדה 1.2% מערכה, בי-קום ירדה ב-2.6%, אינטרנט זהב נחלשה ב-1.8% וחלל תקשורת נחתכה ב-12%.

 

התשואות לפדיון של אגרות החוב של גינדי מסדרה ד' תיקנו היום כלפי מטה, לרמת 8%, זאת לאחר שפתחו את יום המסחר בלמעלה מ-9% - בצל חששות המשקיעים למצוקת נזילות.

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: יובל חן

 

17:14 - חלל תקשורת חוזר למסחר ונופלת ב-12%.

 

17:03 - גם מניות אינטרנט זהב, ובי-קום חוזרות למסחר - מאבדות 2.5% ו-2% מערכן בהתאמה.

 

16:49 - מניית חברת בזק חוזרת למסחר: מאבדת 2.5% מערכה במחזור גבוה - 12 מיליון שקל.

 

16:10 - חברת קיור פרמסאוטיקלס ותראפיקס ביוסיינס חתמו על MOU עם אסותא מרכזים רפואיים לפיתוח מוצרים רפואיים ראשונים מסוגם בתחום הרפואה המותאמת אישית והקנבינואידים.

 

15:45 - הראל פיננסים: "בשוק המקומי המרווחים בקונצרני ממשיכים להיות נמוכים ותואמים את המתרחש בעולם. לנוכח הריבית הנמוכה והערכתנו כי היא תישאר נמוכה עוד זמן לא מועט, אנו עדיין מעריכים כי האפיק ימשיך לתפקד טוב, גם אם באופן תנודתי יותר. לנוכח מרווחי השפל אנו ממשיכים להמליץ על טיוב תיק האג"ח באמצעות עלייה בדירוגים, כאשר להערכתנו למי ששוקל להמיר חלק מהחשיפה של הקונצרני באג"ח ממשלתי עדיף להגדיל חשיפה לאג"חים בדירוגי AA- לנוכח פער התשואה הגדול (אבסולוטית).

 

 צילום: הילה ספאק

 

14:45 - התפתחות דרמטית בפרשת בזק: החקירה הורחבה גם לעסקה בין חלל תקשורת ל-yes. ברשות ניירות ערך מציינים כי החקירה הינה בחשד לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין. מדובר בעסקה למתן שירותי תקשורת מחלל ל-yes. מניות הקבוצה - בזק, חלל תקשורת, בי-קום ואינטרנט זהב - נכנסו להפסקת מסחר.

 

14:40 - אבוג'ן, חברת ביוטכנולוגיה לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים, הודיעה היום כי השיגה אבן דרך משמעותית בשיתוף הפעולה עם חברת מונסנטו בתחום מחלות צמחים, עם הצגת תוצאות חיוביות לעמידות לפטריית הפוזריום בגנים שאבוג'ן גילתה. בנוסף, אבוג'ן הודיעה על השלמת שלב גילוי הגנים בשיתוף הפעולה בין החברות בתחום יבול ועקות סביבה המתמקד בתירס וסויה.

 

14:10 - הכשרת היישוב זכתה לביקושי יתר של כ-215 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח קיימת (סדרה 19) - למעלה מפי 4 מהיקף הגיוס שתוכנן במקור. החברה גייסה בשלב המוסדי כ-50 מיליון שקל, והמכרז המוסדי ננעל בתשואה של 3.18% שקלי קבוע.

 

12:25 - אינטק פארמה מודיעה על מינויו של ג’פרי א. מקלר לתפקיד מנכ"ל החברה החל מהיום. מקלר מונה לתפקיד סגן יו"ר דירקטוריון אינטק פארמה באפריל 2017 וימשיך בתפקיד זה. גיורא קרני, המכהן כדירקטור מ- 2006 ושימש כמנכ"ל הזמני של החברה ממאי 2017, ימשיך בתפקידו כחבר בדירקטוריון.

 

 צילום: בלומברג

 

10:50 - "אנחנו לא שותפים לאופטימיות של בנק ישראל", כך אמר היום (ג') עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים. קליין אמר את הדברים לאחר שאתמול בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי זו הפעם ה-30 ברציפות. "כמידי רבעון, חטיבת המחקר של בנק ישראל עדכנה את התחזיות שלה; באופן מפתיע, בנק ישראל עדכן את תחזית הצמיחה שלו חזק כלפי מעלה, למרות שהלמ"ס עדכנה לאחרונה את הצמיחה ברבעון הראשון כלפי מטה. כעת, הבנק צופה צמיחה של 3.4 אחוזים בשנת 2017 (לעומת 2.8% בתחזית הקודמת), בעיקר בשל הערכה חיובית יותר ליצוא ולהשקעות, בתמיכת ההתאוששות של הסחר העולמי. התחזית ל-2018 נותרה ללא שינוי על 3.3 אחוזים. אנו סבורים שכל עוד הלמ"ס לא תעדכן כלפי מעלה את נתוני הרבעון הראשון, או שנראה זינוק דרמטי בצמיחה ברבעון השני, התחזית שלנו לצמיחה ב-2017 תישאר סביב 3 אחוזים. כפי שציפינו, תחזית האינפלציה של הבנק עודכנה מעט כלפי מטה ותחזית הריבית נשארה ללא שינוי. כך, הבנק צופה שהריבית תישאר ללא שינוי השנה ותעלה לראשונה רק במהלך הרבעון השני של 2018. תחזיות אלו דומות להערכותינו".

 

09:45 - פתיחת מסחר: המדדים המובילים, ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.2%, מדד הבנקים שומר על יציבות. אגרת החוב של גינדי, שריכזה עניין רב אתמול, נסחר ביציבות ברמת תשואה לפדיון של 9.2%. בגזרת המניות בולטת כיל עם עלייה של 2%.

 

9:30 - פרשן "כלכליסט" יניב רחימי כותב הבוקר כי "הירידה החדה בניירות הערך של החברות בפירמידה של שאול אלוביץ', בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב, הביאה את הנהלת החברה לערוך כנס משקיעים שמתקיים ברגעים אלו. אגרות החוב של אינטרנט זהב, החברה שבראש הפירמידה, נסחרות בתשואה של 3.58%, למרות שהן מדורגות בדירוג של A3. אגרות חוב דומות (בעלות מח"מ ודירוג דומה) נסחרות בתשואה נמוכה יותר, של 2.3%-2.1%".

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

 

 

9:24 - עמיר שיווק דיווחה על רכישה של חברה בתחום הקרטון הגלי, תמורת 15.8 מיליון שקל. עמיר שיווק דיווחה כי בכוונתה "למכור את ציוד היצור הכלול בפעילות הנרכשת", אך עדיין להמשיך לספק מוצרים לקוחות החברה הנרכשת.

 

הדסית דיווחה על השלמת העסקה למכירת אחזקותיה בחברת סלקיור לחברת ביוטיים.

 

9:15 - מטומי פירסמה תוצאות ראשוניות לא מבוקרות למחצית הראשונה של השנה. החברה דיווחה על עליה של כ-15% בהכנסות ל-140-144 מיליון דולר. החברה צופה EBITDA של 9-9.5 מיליון דולר, עלייה של 60% לעומת המחצית המקבילה.

 

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:10 - חברת גינדי השקעות, שהוקמה בשנת 2003 על ידי מנור גינדי, אורי לוי ואייל פרידמן, שהם בהתאמה בנו וחתניו של משה גינדי, נראה שאיבדה את אמון המשקיעים בבורסה בתל אביב. סדרת האג"ח היחידה של החברה, אג"ח ד' - בהיקף של 110 מיליון שקל - קרסה אתמול בשיעור של 2.5% במחזור עצום של 40 מיליון שקל (לעומת מחזור ממוצע של 530 אלף שקל בשלושת החודשים האחרונים) ונסגרה בתשואה לפדיון מדאיגה של 9.2%. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חששות המשקיעים נוגעים ליכולת של החברה לבצע עסקת מימון מחדש (Re-finance) על הנכס המרכזי של החברה – קניון 'TLV Fashion' בת"א. המשקיעים חוששים שהחברה עלולה להיקלע למצוקת נזילות, שכן על מנת לשרת את החוב למחזיקי האג"ח על גינדי לקבל את העודפים מפרוייקט המגורים שהיא מתכננת לבנות בסמוך. טרם הסתיימה הפרצלציה של הפרויקט ומסירת הדירות גם היא טרם הסתיימה.

 

 

קניון האופנה של גינדי קניון האופנה של גינדי צילום: טל שחר, צביקה טישלר

 

המסחר בוול סטריט ננעל אמש בעליות קלות בנאסד"ק, ויציבות בדאו ג'ונס ו-S&P 500. נאסד"ק עלה אתמול ב-0.4%, בעוד S&P 500 עלה ב-0.1% ודאו ג'ונס סגר סביב רמות הפתיחה. הבוקר באסיה נרשמת מגמה מעורבת במדדים המובילים - ניקיי בטוקיו עולה ב-0.4%, האנג סנג בהונג קונג מתחזק ב-1% ושנגחאי מאבדת 0.2%.  

 

אתמול בבורסה בתל אביב: מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 125 עלה ב-0.6%, ת"א בנקים-5 טיפס ב-0.9% - לאומי עלה ב-1% ופועלים ב-0.9%. טאואר הובילה את מניות 35 עם עלייה של 3.8%, טבע ירדה ב-1.3% בתחתית המדד. מחזור המסחר עמד על 414.3 מיליון שקל.

 

אתמול, למרות שהרגולטר עדיין לא אישר את עסקת הרכישה, הקרן הסינית XIO מינתה את אהרון פוגל ליו"ר המיועד של בית ההשקעות מיטב דש. פוגל צפוי להיות בעל מניות בתאגיד השליטה בקרן הייעודית וילווה את ההליך לקבלת האישורים הרגולטוריים.

 

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: הילה ספאק

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x