$
שווקי חו"ל

קרן העושר הסינגפורית מזהירה מפני שאננות ומקטינה חשיפה לסיכונים

הקרן צמצמה את השקעתה במניות שווקים מתעוררים מ־19% ל־17% והגדילה את ההשקעה במניות מדינות מפותחות מ־26% ל־27%; כן הוגדלה ההשקעה באג"ח ובמזומן

שירות כלכליסט 20:0510.07.17
קרן העושר הריבונית של סינגפור (GIC) הקטינה את חשיפתה לסיכונים. בדו"ח שפרסמה היום (ב') הקרן, שמנהלת כ-354 מיליארד דולר, היא הודיעה על הגדלת נתח ההשקעה באג"ח ובמזומן ב-1%, נכון לסוף מרץ, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל אג"ח ומזומן מהווים כעת כ־35% מהשקעות הקרן.

 

 

 

בנוסף, הקרן צמצמה את השקעתה במניות שווקים מתעוררים מ־19% ל־17% והגדילה את ההשקעה במניות מדינות מפותחות מ־26% ל־27%. היקף ההשקעה בנדל"ן, פרייבט אקוויטי ואג"ח צמודות מדד נותר בעינו.

 

 

UBS. הקטנת אחזקות UBS. הקטנת אחזקות צילום: איי אף פי

 

מנכ"ל הקרן לים צ'ואו קיאט אמר בראיון לבלומברג כי המשקיעים לא ערים מספיק לסיכונים בשווקים. "אי־הוודאות נמצאת ברמה מאוד גבוהה, וזה לא משתקף בתנודתיות הנמוכה של מחירי המניות. זה מעיד לדעתי על שאננות, שהיא עוד סיבה לדאגה".

 

הקרן דיווחה כי התשואה הריאלית שלה ל־20 שנה ירדה מ־4% ל־3.7%. לעומת זאת, התשואה הריאלית לחמש שנים עלתה מ־3.7% ל־5.1%. עם האחזקות הבולטות של הקרן הסינגפורית נמנות ענקית הקמעונאות המקוונת הסינית עליבאבא, הבנקים UBS וסיטיבנק וספקית הסלולר האירית Eir. במאי האחרון דיווחה הקרן כי מכרה חלק מאחזקתה ב־UBS ב־1.5 מיליארד דולר. הקרן מסרה אז כי היא הפסידה כסף על ההשקעה, שאותה ביצעה ב־2008. המנכ"ל לים סירב לפרט אם הקרן מתכוונת לצמצם עוד יותר את אחזקתה בבנק השוויצרי, שבו היא עדיין מחזיקה ב־2.7% מהמניות.

 

 

 

קרן העושר הסינגפורית מנהלת עודפים תקציביים של ממשלת עיר המדינה וכן את נכסי קרן פרובידנט - תוכנית חיסכון ממשלתית שמשמשת כמקור לקצבאות פרישה לאזרחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x