$
שווקי חו"ל

פול זינגר נותן פייט לבאפט: מתמודד על השליטה בחברת אונקור

קרן הגידור של המיליארדר סבורה כי תוכל לגבור על ההצעה בסך 9 מיליארד דולר שהציע באפט עבור השליטה בחברת החשמל מטקסס, שהחברה האם שלה פשטה רגל

שירות כלכליסט 09:0508.07.17

קרן הגידור אליוט מנג'מנט של המיליארדר פול זינגר מתמודדת כנגד וורן באפט על השליטה בחברת אונקור אלקטריק דליברי, כך לפי פרסום בסוכנות הידיעות רויטרס. אליוט היא הנושה הגדול ביותר של החברה האם פושטת הרגל של חברת החשמל מטקסס. היא תופרת כעת עסקה שעשויה לגבור על עסקת המזומנים בהיקף 9 מיליארד דולר שהציע וורן באפט.

 

 

 

אם אליוט  תתעקש על העסקה, יעמוד באפט בפני אתגר אמיתי. יש לציין כי באפט לא נוהג להשתתף בהתמודדות על רכישה מול חברות אחרות ואמר למשקיעיו בעבר כי הוא לא אוהב מלחמות מעין אלה.

 

 

פול זינגר פול זינגר

 

אליוט תנסה להמיר את החוב של החברה למניות, וכן לגייס מימון חדש עבור הצעת הרכש שלה, כך אמרו מקורות מקורבים לעניין. בדומה להצעה של באפט, גם הצעתה של אליוט מחייבת אישור שופט לענייני פשיטת רגל.

 

המהלך של אליוט ממחיש את המורכבויות הכרוכות ברכישת חברה שהאג"ח שלה נסחר ברמות נמוכות. בחודש שעבר חברת סופטבנק ראתה כיצד עסקת מיזוג בהיקף 14 מיליארד דולר עם חברת הלוויינים היפנית וואן ווב קורסת משום שכמה מנושיה של האחרונה סירבו לתמוך בעסקה.

 

קרן הגידור מאמינה כי תוכל לתפור הצעה גבוהה יותר מזו שהוכרזה אתמול (ו') מצד ברקשייר הת'אווי של באפט, המשקפת שווי כולל של 18.1 מיליארד דולר, כולל חוב, כך אמרו הגורמים.

 

 

 

במאי החזיקה אליוט כ-2.9 מיליארד דולר מנטל החוב הכולל בסך 10 מיליארד דולר של חברת האם של אונקור – אנרג'י פיוצ'ר הולדינגז (Energy Future Holdings). קרן הגידור בנתה את הפוזיציה שלה מאוקטובר ועד מאי, לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט. אליוט שוקלת עסקה אלטרנטיבית משום שהיא סבורה שהצעתה של ברקשייר אינה הולמת את שווי פעילותה של אונקור, הנחשבת ליהלום שבכתר של חברת האם מוכת החוב.

 

אליוט עשויה לבקש לממש את זכויותיה כנושה של אנרג'י פיוצ'ר כדי לחסום את מכירתה לברקשייר, וזאת באמצעות פנייה לבית המשפט לענייני פשיטת רגל, כך על פי הגורמים.

 

אליוט סירבה להגיב ואילו אונקור וברקשייר טרם מסרו תגובה.

 

ניסיון הרכישה של ברקשייר מגיע לאחר ששני גופים אחרים המעוניינים בחברה האם, ובהם חברת נקסט ארה אנרג'י (Next Era Energy), לא זכו באישור הרגולטורים.

 

השטרות הלא מבוטחים שמחזיקה אליוט באונקור איבדו כמעט 30% מערכם במסחר המשני אתמול עם היוודע העסקה האפשרית עם ברקשייר ועמדו על כ-29.5 סנט לדולר,  כך על פי נתוני רויטרס. ירידה זו משקפת את חששות המשיקיעם לגבי סיכויי ההתאוששות של שטרות אלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x