$
בורסת ת"א

צמיחה בהזמנות, עלייה חדה בהכנסות: מזור בנתונים רבעוניים ראשונים

מזור רובוטיקה קיבלה ברבעון השני 19 הזמנות חדשות - ההכנסה בתקופה צפויה לעמוד על 15.4 מיליון דולר, זינוק של 85% בהשוואה לרבעון המקביל. המנכ"ל אורי הדומי: "השוק מתלהבל ממערכות מזור X החדשות"

מיקי גרינפלד 14:1406.07.17

חברת מזור רובוטיקה מפרסמת היום (ה') בדיווח לבורסה תחזית הכנסות מעודדת לרבעון השני, לצד נתוני הזמנות מעודכנים למערכות המכשור הרפואי שהיא מפתחת.  

החברה קיבלה במהלך הרבעון הזמנות לרכישת 19 מערכות, 16 מהן למערכת Mazor X החדשה יותר, מלקוחות בארה"ב, ובכלל זה 7 הזמנות מלקוחות שרכשו בעבר את מערכת הרנסאנס - המערכת הקודמת שפיתחה מזור. 3 ההזמנות האחרות היו למערכת הרנסאנס, שתיים מהן בשווקים הגלובאליים ואחת בארה"ב. ברבעון הראשון נרשמו למזור 6 הזמנות חדשות למערכת מזור X

 

מזור צופה לסכם את הרבעון בהכנסות של 15.4 מיליון דולר, בהשוואה ל-8.3 מיליון דולר ברבעון המקביל, זינוק מרים של כ-85%. "הביצועים שלנו ברבעון השני משקפים את ההתלהבות הגדולה של השוק ממערכות מזור X", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור.

 

צבר ההזמנות של החברה עומד בתום הרבעון השני על 14 מערכות, בדומה לנתוני הרבעון הראשון. החברה מציינת שנתוני הצבר הושפעו מביטול הזמנות למערכת מזור X שנרשמו ברבעון קודם ושבוטלו ברבעון השני.

 

מזור רובוטיקה מפתחת מערכות נחייה רובוטיות לניתוחי עמוד שדרה. במאי 2016 נכנסה מזור להסכם מהותי עם ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק, וכעת עתידה תלוי מאוד באופן מימושו. ההסכם עם מדטרוניק מבוסס על שני שלבים. השלב הראשון, קידום מכירות משותף, שמתבצע כעת ומוגבל לארה"ב בלבד; השלב השני, שיווק המערכות של מזור על ידי מדטרוניק בכל העולם - שיתקיים לאחר עמידה באבני דרך שסביר מאוד שיושגו. המעבר לשלב השני תלוי בהסכמתה של מדטרוניק, והוא יחל לא יאוחר מפברואר 2018.

 

לפני כחודש הודיעה מזור על מהלך כולל של שינוי ארגוני: החברה איחדה ליחידה את מחלקת המחקר והפיתוח לקבוצת המוצר שתנהל את פיתוח המוצר משלב אפיונו ועד להשקתו - בעיקר פיתוח מוצרי עמוד שדרה חדשניים. במקביל הקימה מזור יחידה לטכנולוגיות מתקדמות, המכוונת לאיתור אפשרויות שימוש ביכולות שלה (תוכנה וטכנולוגיות ניווט מונחה הדמיה בדיוק גבוה) לטובת תחומים חדשים.

 

אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x