$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אנלייט נכנסה לשותפות בשדות סולאריים עם ערבה פאוור

העסקאות כוללות שלושה מיזמים שאמורים לקום בדרום הארץ עד סוף העשור. על פי ההערכות במשק החשמל, החברה, שבשליטת יורוקום תקשורת של שאול אלוביץ', רכשה 50% מהפרויקטים בעלות של מיליוני שקלים בודדים

ליאור גוטמן 07:5005.07.17

חברת אנלייט, המצויה בשליטת יורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ', נכנסה לאחרונה כשותפה בשלושה פרויקטים סולאריים גדולים של ערבה פאוור. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

 

מדובר בשדות שאמורים לקום בדרום הארץ, האחד במושב תלמי יפה, השני במושב רנן והשלישי בקיבוץ דורות, שלושתם בהספק של 6–10 מגה־ואט כל אחד.

 

על פי ההערכות במשק החשמל, אנלייט רכשה 50% מהפרויקטים בעלות של מיליוני שקלים בודדים. אנלייט, שאמורה להביא את המימון לפרויקטים, לא דיווחה על העסקאות לבורסה. הסיבה עשויה להיות שוויין הנמוך ביחס למחזור החברה, שעמד על 33 מיליון שקל בשנת 2016. הפרויקטים האמורים יוקמו עד סוף העשור בהשקעה משוערת של 100-80 מיליון שקל. הם צפויים לספק חשמל ללקוחות בדרום הארץ ולמכור עודפים, ככל שיהיו, לרשת החשמל הארצית.

  צילום: אתר החברה

 

 

אנלייט, שנסחרת בתל אביב לפי שווי של 617 מיליון שקל, פועלת בכמה תחומים, לרבות תכנון והקמה של מתקנים סולאריים בישראל, באירלנד ובקרואטיה, וכן חוות רוח. הספק מתקני החשמל הסולארי של החברה בישראל מסתכם בכ־87 מגה־ואט. אלה הכניסו לה ב־12 החודשים שבין מרץ 2016 למרץ האחרון 142 מיליון שקל.

 

החברה, שבניהול גלעד יעבץ, קיבלה לפני כשבוע מהוועדה לתשתיות לאומיות אישור להקמת חוות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן. הפרויקט, שמכונה "רוח בראשית", יכלול 42 טורבינות רוח שיוצבו בקרבת תל פארס, בהשקעת ענק של 900 מיליון שקל עד מיליארד שקל. לחברה פרויקט נוסף שם, "עמק הבכא", להקמת חוות רוח שאמורה לספק 102 מגה־ואט ולהתחיל לפעול עד סוף העשור. פרויקט זה כבר זכה לתעריף מותנה - 38 אגורות לקוט"ש. מימון עלות ההקמה, שנאמדת ב־870 מיליון שקל, יגיע ברובו (80%) מקונסורציום של גופים מוסדיים בהובלת בנק הפועלים.

 

בשבוע שעבר דיללה יורוקום תקשורת את אחזקותיה באנלייט מ־23.3% ל21.8% במכירה מחוץ לבורסה בכ־10 מיליון שקל.

 

מאנלייט אישרו את ההתקשרות ומסרו בתגובה: "החברה בוחנת שיתופי פעולה המתאפשרים במסגרת הכללים שנקבעו במכרזים. זאת בדגש על אופטימיזציה של יכולת החיבור של המתקנים לרשת החשמל הארצית בניהול חברת החשמל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x