שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

22 אלף מכוניות טסלה נמכרו ברבעון השני - מעט מתחת לתחזיות

בשוק צפו למכירות של כ-23.6 אלף מכוניות. בחודשיים הראשונים של הרבעון נפגעה טסלה מבעיה קשה בתהליך הייצור - זינוק במכירות ברבעון השלישי קיזז חלק מהפיגור

מיקי גרינפלד 11:4004.07.17

כשל בייצור פגע במכירות טסלה ברבעון השני, אך בסיכום המחצית כולה החברה עדיין עמדה בתחזית שהציבה. כך עולה מנתוני המכירות שהציגה אתמול יצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית - שעות ספורות לאחר שהודיעה על תחילת הייצור של הדגם החדש טסלה 3.  

במהלך הרבעון שנחתם בסוף השבוע האחרון מכרה טסלה 22 אלף מכוניות, מדגם S הפופולארי ומדגם X החדש יותר גם יחד - עלייה של 53% בהשוואה לרבעון השני בשנת 2016. ממוצע התחזיות של האנליסטים היה מעט גבוה יותר, ועמד על 23,655 מכוניות מכורות.

 

בסיכום המחצית הראשונה של השנה סיפקה טסלה ללקוחותיה 47,100 מכוניות, ובכך עמדה ביעד שהציבה החברה עצמה, למשלוחים בטווח של 50-47 אלף מכוניות במחצית.

 

טסלה ציינה כי הגורם העיקרי שפגע בנתוני המכירות היה כשל חמור בתהליך ייצור הסוללות, שהוביל לפיגור באספקה עד לרמה של 40% מתחת לנדרש על ידי החברה. הכשל נפתר רק בתחילת חודש יוני, ומכאן חלה עלייה מהירה בקצב הייצור. על פי הודעת טסלה, החודש האחרון ברבעון הפך לאחד מחודשי המכירות החזקים ביותר בתולדות החברה.

 

מול העלייה במכירות של טסלה, חברות הענק ג'נרל מוטורס, פורד ופיאט קרייזלר דיווחו אתמול על ירידה במכירות בחודש יוני בהשוואה ליוני אשתקד. מכירות ג'נרל מוטורס ירדו ביוני ב-5% ל-243,155 מכוניות, פורדה רשמה ירידה של 5.1% ל-227,979 מכוניות ובפיאט קרייזלר נרשמה ירידה של 7% ל-187,348 מכוניות.

 

רמת המכירות של טסלה נמוכה בהרבה מהיצרניות הגדולות, אך היא נחשבת בעיני רבים לדבר הגדול באמת בתעשיית הרכב האמריקאית, והיא מתומחרת בהתאם בשוק המניות של ניו יורק (טסלה נסחרת בנאסד"ק).

 

 


 

שווי השוק של טסלה עומד על 59.4 מיליארד דולר, מעל ג'נרל מוטורס - יצרנית הרכב הגדולה בארה"ב נסחרת בשווי שוק של 52.8 מיליארד דולר. שוויה של פורד, השנייה בגודלה, עומד על 44.6 מיליארד דולר. ברבעון האחרון טיפסה מניית טסלה ב-16% ומתחילת השנה עומדת על עלייה של 65%. ג'נרל מוטורס עומדת על פלוס 3.8% ברבעון ופלוס 2% מתחילת השנה. פורד ירדה ברבעון האחרון ב-1.6% ואיבדה 4.6% מערכה מתחילת 2017.

 

יצרנית המכוניות החשמליות שמוביל אלון מאסק יוצאת בימים אלה למהלך קריטי מבחינתה, של כניסה לשוק הפחות יוקרתי, בניסיון להרחיב את פוטנציאל הלקוחות שלה - עם מכונית זולה יותר. הדגם החדש טסלה 3, שמחירו עומד על 35 אלף דולר (כמחצית ממחיר דגמי S), צפוי להגדיל משמעותית את נתוני המכירות של טסלה.

 

אתמול הודיע מאסק בסדרת ציוצים בטוויטר שכבר בסוף יולי יימסרו 30 מכוניות ללקוחות הראשונים, בחודש אוגוסט יימסרו 100 מכוניות ובחודש ספטמבר 1,500 מכוניות. מייסד החברה והמנכ"ל שלה צופה שעד דצמבר יצאו ממפעלי החברה 20 אלף מכוניות מהדגם החדש.

 

דגם טסלה 3 עורר עניין מהרגע שיצאה ההודעה על כניסה לתהליך הייצור. בחודש אפריל הודיע מאסק כי בתוך יומיים התקבלו בחברה 276 אלף הזמנות מוקדמות למכונית החדשה, ומאז דווח כי 400 אלף אנשים שילמו את המקדמה של אלף דולר הנדרשת להזמנת הרכב.

 

דגם טסלה 3. נכנס לייצור דגם טסלה 3. נכנס לייצור צילום: Tesla

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x