$
בורסת ת"א

עירן טאוס מונה למנכ"ל נובולוג - שאול קוברינסקי ימשיך כיו"ר

טאוס כיהן בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל קבוצת כימוביל. היו"ר קוברינסקי שכיהן מתחילת השנה כמנכ"ל: "המינוי נותן ביטוי למגמת ההפרדה בין תפקידי מנכ"ל ליו"ר הדירקטוריון, הנהוגה על פי תנאי הממשל התאגידי"

ניר טל 14:2702.07.17

חברת הפצת התרופות נובולוג מודיעה היום לבורסה (א') על מינויו של עירן טאוס לתפקיד המנכ"ל. טאוס צפוי להיכנס לתפקידו במהלך חודש אוגוסט, לאחר אישור תנאי העסקתו באסיפה הכללית.  

טאוס יחליף את שאול קוברינסקי המכהן כיו"ר דירקטוריון החברה ומשמש במקביל כמנכ"ל מאז חודש דצמבר האחרון - אז החליף את המנכ"ל הקודם דוד בר. "דירקטוריון החברה החליט על מינוי מנכ"ל במשרה מלאה, לאור התפתחויות בעסקי החברה הדורשות תשומות ניהוליות מלאות, לרבות, בין היתר, הגדלת היקף הפעילויות בחברות הבנות של החברה, תכניות הצמיחה של החברה ותהליכים עסקיים רוחביים בתוך הקבוצה", מסרה החברה. לדברי היו"ר קוברינסקי, המינוי נותן ביטוי גם ל"מגמת ההפרדה הנהוגה ע"פ תנאי הממשל התאגידי החדש".

 

טאוס, בן 53, מכהן בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל קבוצת כימוביל, אשר נמצאת בימים אלה בעיצומו של תהליך מיזוג לתוך חברת אמיליה פיתוח שבשליטת עודד פלר. החל משנות ה-90 שימש טוס במגוון תפקידי ניהול וכמנכ"ל בחברות שיותים ולוגיסטיקה, כמו גם חברות תעשיה וטכנולוגיה. על פי מדיניות התגמול שתידון כאמור בתחילת חודש אוגוסט צפויה עלות שכרו השנתית הפוטנציאלית של טאוס לעמוד על 2.8 מיליון שקל, והיא תכלול שכר חודשי של 100 אלף שקל (בדומה למנכ"ל הקודם), מענק מבוסס-ביצועים שלא יעלה על 6 פעמים השכר החודשי, ושנקבע על בסיס רווח לפני מס-EBITDA, לצד תגמול הוני שטרם נקבע.

 

נובולוג השלימה בפברואר האחרון תהליך הנפקה ראשונית לציבור (IPO) ובמסגרתו מכרו בעלי המניות המרכזיים בחברה – קרן פימי ואודי פוזיס – 50% מהון המניות שלה, בתמורה כוללת של 280 מיליון שקל. החברה נוסדה לפני 50 שנה ונכון להיום היא מספקת שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבור חברות תרופות בינלאומיות. לחברה שני תחומי פעילות מרכזיים: הפצת תרופות ואביזרים רפואיים ומתן שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים.

 

 

שאול קוברינסקי יו"ר נובולוג שאול קוברינסקי יו"ר נובולוג צילום: יח"צ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x