$
בורסת ת"א

המוסדיים עצרו את הנפקת האג"ח של נאוויטס פטרוליום

השותפות שמוביל גדעון תמור ביקשה לגייס 131 מיליון דולר - המוסדיים ביקשו שינויים בשטר הנאמנות, ובשותפות נאלצו לבטל בשלב זה את הגיוס. בנאוויטס מקווים לבצע את ההנפקה בשבועיים הקרובים

ניר טל 18:3229.06.17

הנפקת האג"ח המתוכננת של שותפות נאוויטס פטרוליום לא תושלם היום כמתוכנן. על פי הערכות בשוק, מספר גופים מוסדיים ביקשו לבצע שינויים בשטר הנאמנות שפרסמה החברה על מנת לקחת חלק בהנפקה ומכאן ההחלטה לבטלה בשלב זה.

 

המטרה היא לבצע את התיקון ולנסות לצאת לגיוס במהלך השבועיים הבאים, בהנחה שבתקופת זמן זו יבוצעו התיקונים המתבקשים. לא ברור בשלב זה באילו שינויים מדובר, אם כי גורם המעורב בסביבת החברה ציין כי אלו שינויים "טכניים" בלבד.

 

על פי התכנון של נאוויטס, חברת-הבת שלה (אוויטס באקסקין מימון) הייתה אמורה לגייס היום אגרות חוב בהיקף של 131 מיליון דולר שאמור לשמש אותה למימון הפיתוח של תגלית Buckskin׳, במפרץ מכסיקו בארה"ב.

 

זהו השלב הראשון בהנפקה מדורגת - התוכנית של השותפות היתה להשלים את גיוס החוב ולפנות בהמשך להנפקת השותפות לפי שווי של 100 מיליון דולר.

 

יו"ר נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור, הוביל מעל ל-20 שנה את שותפויות דלק קידוחים ואבנר של קבוצת דלק. נאוויטס פטרוליום כבר דיווחה בשנה שעברה על כוונה לחפש גז או נפט בארה"ב וקנדה - מאגר Buckskin׳ שאותו אמורה ההנפקה היתה לממן מכיל כחצי מיליארד חביות נפט.

 

גדעון תדמור גדעון תדמור צילום: נתן בן זאב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x