שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

משקיעים במיילן לוחצים להתפטרות היו"ר רוברט קורי

דרישתם באה לאחר שבעלי המניות של מיילן סירבו לאשר לקורי חבילת שכר של 164 מיליון דולר עבור 2016. בנוסף, יש ביקורת חריפה מצד לקוחות אמריקאים על המחיר הגובה של הזריקה נגד אלרגיה 'אפיפן'

שירות כלכליסט 12:1029.06.17

קבוצת משקיעים ובהם עיריית ניו יורק, קרנות פנסיה של המדינה, וכן קרן הפנסיה של מורי קליפורניה, דורשים את התפטרותו של יו"ר חברת מיילן, רוברט קורי, ושל ראש ועדת השכר של החברה וונדי קמרון. זאת במסגרת המאבק נגד חבילות השכר של בכירי החברה ונגד המחירים הגבוהים של תרופות האלרגיה מתוצרת החברה.

 

 

מבקר העיר ניו יורק, סקוט סטרינגר, המפקח על הפנסיות בעיר ניו יורק ואחד מראשי הקמפיין נגד דירקטוריון מיילן אמר שעל הדירקטוריון לפעול מיידית להשבת אמון בעלי המניות. 

 

מזריקי אפיפן מזריקי אפיפן צילום: איי אף פי

 

 

יותר משליש מהמשקיעים שהצביעו באסיפה השנתית של בעלי המניות של החברת התרופות הגנריות, הצביעו נגד קורי ויותר ממחציתם הצביעו נגד קמרון.

בנוסף, יותר מרבע מקולות המשקיעים היו נגד מנכ"לית החברה הת'ר ברש. 

 

הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן

 

"על הדירקטורים העצמאיים של החברה לפעול במהירות – או להסתכן בהמשך השחיקה של אמון בעלי המניות ושווי החברה", כתבו המשקיעים במכתב לדירקטורים העצמאיים של מיילן. "שווי המניה של מיילן כבר עתה נמוך בכמחצית מאז השיא שרשמה באפריל 2015, והחברה נותרת תחת פיקוח משפטי ורגולטורי בשל הנהלים הקשורים למזרקי 'אפיפן'".

 

החברה מתמודדת עם ביקורת הולכת וגוברת מצד לקוחותיה האמריקאים בשל המחיר שהיא גובה עבור הזריקה נגד אלרגיה המצילת-חיים, לאחר שמיילן הזניקה את המחיר ליותר מ-600 דולר לחפיסה של שני מזרקים, לעומת פחות מ-100 דולר ב-2007.

 

היכן שהזנקת המחיר הביאה לשורה של חקירות מצד הקונגרס, משפט המשפטים וגופים ממשלתיים אחרים בארה"ב, הרי שהקמפיין של בעלי מניותיה של החברה נגדה צבר תאוצה לאחר שמוקדם יותר השנה פורסם כי חבילת השכר של קורי הסתכמה בכמעט 100 מיליון דולר.

 

רוברט קורי, יו"ר מיילן רוברט קורי, יו"ר מיילן צילום: הילה ספאק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x