$
בורסת ת"א

אאוץ': כישלון לטבע וקסנון בניסוי קליני שלב 2 לתרופה לכאב כרוני

מדובר בניסוי שערכה טבע בשיתוף פעולה עם קסנון, שנחתם עוד בתקופתו של המנכ"ל ג'רמי לוין בסוף 2012. הפרויקט הוא בהיקף של עד 1.4 מיליארד שקל

דרור רייך 16:1127.06.17

צרות באות בצרורות, ועם כל מה שעובר על חברת התרופות טבע בתקופה האחרונה - היום (ג') היא מודיעה למשקיעיה על אי עמידה ביעד המרכזי בניסוי שלב 2 בטיפול לכאב נוירופטי.

 

מדובר בניסוי שערכה טבע בשיתוף פעולה עם קסנון (XENON) בתחום הכאב, שנחתם עוד בתקופתו של המנכ"ל ג'רמי לוין בסוף 2012 בהיקף של עד 1.4 מיליארד שקל. עלות הניסוי הותנתה באבני דרך כאשר מרבית הסכום הייתה תלויה בהצלחת הניסוי. בפעול, טבע שילמה רק כ-200 מיליון שקל.

 

המטופלים הסובלים לא חשו שינוי בכאב מהנתונים ההתחלתיים ועד לשבוע הרביעי, כפי שנקבע באמצעות מדד מספרי.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יעדים משניים גם כן לא הושגו, אך לא עלו בעיות בטיחות במחקר. החברות מתכוונות לנתח את הנתונים מהמחקר בכדי לבחון את הצעדים הבאים.

 

כאב נוירופטי נובע מפגיעה בעצב פריפרי (עצב הנמצא לאורך הגפיים) או במערכת העצבים המרכזית (המוח וחוט השדרה). כאב נוירופטי הוא קשה מאוד לטיפול ולעיתים יכול להימשך לכל החיים. כאב נוירופטי מופיע גם לאחר קטיעות של איברים – באזור הקטיעה עצמה ולעיתים הכאב הוא מדומה ומורגש באיבר שלמעשה כבר נקטע מהגוף. הכאב מגיע בהבזקים, רבים מדמים אותו למכת חשמל.

 

 

יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג, מנכ"ל טבע צילום: עמית שעל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x