$
בורסת ת"א

בוטלה עסקת הפניקס: יאנגו לא רוכשת את החברה

בעלת השליטה בהפניקס קבוצת דלק הודיעה על ביטול העסקה בהסכמת הצדדים, לנוכח הימשכות הליך קבלת האישור להעברת השליטה בחברה

גולן חזני 13:2026.06.17

קבוצת דלק הודיעה (ב') על ביטול עסקת המכירה של הפניקס לקבוצת יאנגו (Yango). ההחלטה על הביטול התקבלה לאחר שינגו לא קיבלה מענה לבקשה שהגישה, לאישור שליטה בחברת הפניקס. הביטול נעשה על דעת הצדדים וללא פיצוי הדדי כלשהו. 

"נוכח התמשכות הליך קבלת האישור להעברת השליטה בהפניקס לקבוצת יאנגו, הסכימו הצדדים על ביטולו של ההסכם. כל צד ויתר באופן בלתי חוזר וללא תנאי על טענה, תביעה או נזק בקשר להסכם", נאמר בהודעת קבוצת דלק.

 

בהודעת דלק נאמר עוד כי החברה קיבלה פניות חדשות מגופים ישראלים וגופים זרים בקשר למכירת אחזקותיה בהפניקס, "היא תמשיך לפעול למכירת אחזקותיה כמתחייב לפי החוק". 

 

בחודש יולי 2016 חתמה יאנגו על הסכם עם קבוצת דלק לרכישת השליטה בהפניקס לפי שווי של 4 מיליארד שקל ב-2.1 מיליארד שקל. מאז המתינה יאנגו לקבלת היתר שליטה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר. 

 

בחודש מאי הודיעה יאנגו על גיוסו של יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ומבכירי ענף הביטוח, בניסיון לסייע לקבלת היתר השליטה. על פי ההסכם שנחתם בין הצדדים, כהן אמור היה להשקיע 130 מיליון שקל תמורת 4% מהפניקס ולהתמנות ליו"ר החברה. כאמור, המהלך לא קידם בסופו של דבר את מתן אישור השליטה.

 

המועד האחרון לביצוע העיסקה חלף זה מכבר, אבל שני הצדדים הסכימו להמשיך לנסות להשיג את האישור מסלינגר, כשמי שדוחף להמתנה היה יונל כהן עצמו. כהן האמין שבסופו של דבר תשתכנע סלינגר להעניק את האישור, אולם האינקדציות שהתקבלו בימים האחרונים היו שליליות מצידה.

 

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק, הבעלים של הפניקס יצחק תשובה בעל השליטה בדלק, הבעלים של הפניקס צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x